Hírek

2007.05.01. 18:09

A Liverpool a BL döntőjében

Noha a Chelsea egy gólos előnnyel érkezik Liverpoolba, Mourinho szerint nem állnak majd be védekezni, hanem megpróbálnak gólt szerezni. Ezt elsősorban Drogbától várja a szakember.

Stanga István

Liverpool: Reina, Finnan, Carragher, Agger, Zenden, Gerrard, Pennant, Mascherano, Riise, Crouch, Kuyt Vezetőedző: Rafael Benitez

Chelsea: P. Cech, P. Ferreira, Essien, Terry, Ashley Cole, Makelele, Obi Mikel, Lampard, J. Cole, Drogba, Kalou Vezetőedző: Jose Mourinho

Játékvezető: Manuel Mejuto Gonzalez (spanyol) Asszisztensek: Juan Carlos Yuste Jimenez, Jesus Calvo Guadamuro (spanyolok)

Gólszerzők: Agger (22)

Csere: Pennant helyett Xabi Alonso (78), Crouch helyett Bellamy (106), Mascherano helyett Fowler (118), ill. Joe Cole helyett Robben (98), Kalou helyett Wright-Phillips (107), Makelele helyett Geremi (118)

Sárga lapAgger (62), Zenden (109), ill. A. Cole (28)

Kiállítás:

1. p. A vendégek kezdték a játékot.

6. p. Az első percekben alapvetően a középpályán folyt a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben.

7. p. Gerrard próbálkozott egy lövéssel jó huszonöt-huszonhat méterről, de labdája a kapu mellett hagyta el a játékteret.

8. p. Gerrard egy jobb oldali szabadrúgásból a hosszú oldalra ívelt, de Crouch nem érte el a labdát, hiába igyekezett.

10. p. Kalou labdájával Drogba lépett volna ki, de az asszisztens lest jelzett.

15. p. Drogba ieamodott meg a jobb szélen, középre lőtte a labdát, ám Carragher tisztázott Kalou elől.

Az első negyedóra végén megállapíthatjuk: eddig kevés a helyzet, bár a küzdelemre nem lehet panasz.

20. p. Gerrard szabadrúgását kifejelték a védők, a labda Pennant elé került, akinek lövése kipattant a Chelsea egyik védőjéről.

22. p. GÓL, 1-0 Gerrard végzett el egy szabadrúgást a Chelsea 16-osának jobb oldaláról. A védők talán ívelést vártak, azonban a labda laposan érkezett, s a fiatal Agger nemes egyszerűséggel a jobb alsó sarokba pörgetett, 1-0.

28. p. Ashley Cole kapott sárga lapot Pennant felrúgásáért.

32. p. Drogba tört be a Liverpool 16-osán belülre, majd 11 méterről bombázott kapura, de Reina hárított.

40. p. Egy Chelsea-szöglet után Drogba fejesét Essien fejelte tovább, de a labda a kapura nem jelentett igazán nagy veszélyt.

45+1. p. Lampard végzett el szabadrúgást a Liverpool 16-osának bal oldaláról, de a középre tekert labdát Reina kiöklözte. Ez volt az az utolsó jelenet is, mert Mejuto Gonzalez lefújta az első félidőt.

Nagy küzdelmet, de igen kevés helyzetet hozott az első félidő. A játék alapvetően a középpályán folyt. Többnyire a Liverpool irányított, s birtokolta többet a labdát, ám a gól után a Chelsea is felébredt, s ekkor már a vörösök térfelén folyt inkább a játék.

46. p. Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik csapat sem cserélt.

Az első percek játéka a második félidő második felét idézi. A Chelsea próbálkozik, de nemigen jut el helyzetig.

56. p. Joe Cole próbálkozott lövéssel huszonöt méterről, de alaposan a kapu mellé durrantott.

56. p. Kis híján újabb gólt szerzett a Pool... Pennant ívelt középre, Crouch jól fejelte kapura a labdát, de Cech lábbal védett.

59. p. Riise bal oldali beadását Kuyt fejelte nagyszerűen kapura. Cech már verve volt, ám a keresztléóc hárított.

62. p. A gólszerző Agger kapott sárga lapot, amiért megrúgta Drogbát.

75. p. Még negyedóra van hátra a rendes játékidőből. A csapatok egyike sem áll kiesésre, így a „fő a biztonság” elve alapján igen óvatosan támadnak.

76. p. Bal oldali Chelsea támadás végén a középre lőtt labda Carragherről pattant az alapvonalon túlra, de a bíró meglepetésre liverpooli kirúgást ítélt.

78. p. Csere a Liverpoolnál: Pennant helyére Xabi Alonsó állt be.

83. p. Lampard 30 méteres szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret.

87. p. Zenden szúrta rá a labdát, de Cechnek sikerült hárítania az erős lövést.

90. p. Két perc hosszabbítás.

90+2. p. Vége a találkozónak, jön a kétszer 15 perces ráadás.

91. p. Elkezdődött a hosszabbítás.

95. p. Egy kipattanó labdát Xabi Alonsó szúrt rá jó huszonöt méterről, de alaposan célt tévesztett.

97. p. Lampard kísérlezetett messziről, de lövése Aggerről lepattant.

98. p. Joe Cole helyett Robben a pályán a Chelsea csapatában.

100. p. Alonso távolról leadott lövése kipattant Cechről, a labdára Kuyt csapott le, s közelről a kapuba lőtt, ám az öröme korai volt, mert les címén érvénytelenítették a találatot. (A visszajátszás alapján valószínűleg nem volt les.)

105. p. Egy perc a ráadás.

105+1. p. Vége a hosszabbítás első felének.

106. p. Megkezdődött a hosszabbítás második fele. Cserélt a Liverpool, Crouch helyett Bellamy érkezett.

107. p. A Chelsea is cserélt, Kalou helyett Wright-Phillips a pályán.

109. p. Zenden kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszás nyomán.

116. p. Wright-Phillips beadásáról alig maradt le Drogba.

118. p. Cserélt a Chelsea és a Liverpool is: Makelele helyett Geremi, Mascherano helyett Fowler a pályán.

120+1. p. Vége a találkozónak, jöhetnek a 11-esek!

Zenden kezdte, s magabiztosan lőtt a hálóba, előny a Liverpoolnál, 1-0.

Robben lövését Reina kivédte, marad az 1-0.

Xabi Alonso sem hibázott, 2-0.

Lampard bebombázta, 2-1.

Gerrard  is biztos lábbal lőtt, 3-1.

Geremi is kihagyta, marad a 3-1.

Ha Kuyt nem hibázik, a Liverpool a döntős... és belövi. A LIVERPOOL A BL-DÖNTŐ EGYIK RÉSZTVEVŐJE.

Ha nem is helyzetekben bővelkedő, de izgalmas, a 11-esek miatt pedig drámai találkozón a Liverpool megérdemelten jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. Hogy ott a Manchester United vagy a Milan várja-e, az szerdán dől el.