„Kis híján kivasalta a tíz tonnás busz a kisgyereket”
Mik ezek?
XNemrég számoltunk be arról, a rendőrségtől kapott információk alapján, hogy bántalmaztak egy buszsofőrt a Kaposvár és Bőszénfa közötti távolsági buszjáraton.
Jelentkezett szerkesztőségünkben az egyik elkövető. Azt mondja: egészen másként látta a dolgot.
– Félreértés ne essék, nem mentegetem magam – mondta. – Utólag természetesen sajnálom, hogy idáig fajultak a dolgok. Tény, hogy a busz üvege betört. De szó sem volt bántalmazásról, az a történet kiszínezése.
A férfi állítja: a barátjával ültek a ház előtt, a néhány házzal arrébb lakó fiú – már nem kisgyerek, tisztes szülők jó nevelést kapott fia – szabályosan, nyugodtan kerékpározott az út szélén. Miért ne tehette volna – véli a férfi – amikor ez nem főút, nem is nagy a forgalom, a fiú pedig biztonsággal tud kerékpározni. Ekkor jelent meg a buszos, a férfi szerint életveszélyes tempóban, majdnem elütött a szabályosan bicikliző gyereket. Egy 10-15 tonnás járművel, olyan úton, amely tízméterenként fel van törve, éppen javítják. Még az ötvenes tempó is túlzás lett volna. Ám a férfi állítja: a busz ennél gyorsabban ment. A két férfi az út mellől intett a sofőrnek, kézjellel adták tudtára, hogy lassítania kellene.
– Ezzel lezártnak is tekintették volna az ügyet, mert ez sűrűn előforduló eset, de a sofőr megállt és fenyegetőzött, majd végül – állítja a férfi – kis híján a fejükre csukta az ajtót. Azt gondolták, itt már vége a történetnek, ám a férfi szerint a sofőr később újra megállt mellettük – pedig nincs is ott buszmegálló – kinyitotta az ajtót és számon kérte, mit mutogattak neki. Kölcsönös fenyegetőzések, ezúttal még durvábban. A sofőr felállt az ülésből, férfiak is felszálltak a buszra.
– Nem bántottam, eszem ágában sem volt megütni – folytatja a férfi. – Csak megfogtam a vállát és visszanyomtam az ülésre, hogy fejezze már be a szitkozódást. Volt nálam egy teli dobozos sör. Félreértés ne essék, ez volt a második doboz, amit felbontottam négy óra alatt, úgyhogy színjózan voltam. Ahogy mentünk volna lefelé a buszról, a sofőr megint szólt valami durvát, és ahogy indulatosan megfordultam, rálöttyent a sör. Ennyi volt. Aztán újra ránk csukta a busz ajtaját. Ami aztán kitört, tény. Az ember talán tehetetlen dühében azon tölti ki a haragját, ami a keze ügyébe esik. Nem vagyok büszke erre az egészre. De tanúim vannak, hogy így történt. 35 éves családapa vagyok, sosem volt dolgom a rendőrséggel.
– Az eset után őrizetbe vettek – igaz, másnap délben kiengedtek –, bírósági tárgyalás vár rám – tette hozzá. – De kíváncsi vagyok, más családapa mit tett volna, ha látják, hogy egy szabályosan közlekedő gyereket ilyen életveszélyesen kerül ki, kis híján kivasal egy 10 tonnás robogó jármű? És még csak azt sem tolerálja, ha szólnak neki, hogy lassabban. Én elnézést kérek a sofőrtől, de ezúton is kérem: a falunkban és minden sűrűn lakott helyen lassabban közlekedjen.
Az ügyben ismét megkerestük a Kapos Volán Zrt.-t. Azt a választ kaptuk: az említett ügyben rendőrségi vizsgálat folyik, amíg ez nem zárul le, addig nem áll módjukban nyilatkozni. A társaság az ügyben a gyakorlatnak megfelelően, a szokásos módon lefolytatta a belső vizsgálatot.
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 25 hozzászólás érkezett-
25. Silkowitz 2010. szeptember 5. 16:37
Szerintem ezt az ügyvédes dolgot is jól látjátok.
Ha még belevesszük, hogy esetleg pont az ügyvéd találta ki a sajtós sírást rívást, akkor látható igazán milyen oktondi a sajtó...hogy ehhez mint a bamba jószág segítséget nyújt. -
24. meg-hát 2010. szeptember 4. 17:47
Ötvös 42. Így van.Hetek kellettek az új verzióhoz.Gondolom fogadtak egy jó ügyvédet és kész az új mese.
Tegyük hozzá az autóbusz-vezető közel 20 éve járja azt a pályát baleset nélkül. -
23. Ötvös42 2010. szeptember 4. 15:36
Ez igen! Hetek kellettek, hogy egy nekik kedvezőbb verziót kreáljanak a kedves elkövetők. Remélem, hogy a közterületen történő alkoholfogyasztás külön tétel lesz az ügyben.
-
22. ManoLaby 2010. szeptember 3. 22:45
Hat ebben teljes mertekben igazad van. Az eroszak nem old meg semmit, es nincs is ra szukseg. De mintha a cikkben az lenne hogy nem is lett bantalmazva, csak allitja. Na ezt donti majd el a birosag , gondolom. Viszont nem ertem miert torolnek egy linket, amiben sok igazsag van. Igy ide teszem a tartalmat.
Somogyhatvanban összevert két járókelőt egy "sértődött" autós!
Egyik áldozata életveszélyes sérüléseket szenvedett! Azért "sértődött" meg, mert a gyalogosok integetve jelezték, túl gyorsan megy! Mit csinált volna a település őr, ha agyon nem verik őt is? "Béna" egy ötlet! Megfelelő létszámban kell rendőr, hogy kint legyenek a terepen, meg kell fizetni őket, hogy ne lehessen lefizetni, és példás itéletek kellenek, hogy visszatartó ereje legyen. Tök mindegy milyen csökkenést mutat a baleseti statisztika, a közlekedési morál nem javult. Sőt! Ki kell menni az utakra, és látni kell, de ahhoz a rendőrségnek pénz kell. Nincs nap, hogy ne találkoznék az utakon száguldozó, erőszakos sofőrökkel, és nagyon sokan a legelemibb szabályokat sem tartják be. Rengetegen vannak, kik, vagy nem ismerik, vagy nem érdeklik a közlekedési szabályok. Én is autóval járok, és látom hová jutott a morál, mert egyre több az olyan szabályszegő, aki hivatásszerűen vezet. Nem féltik a megélhetésüket, mert nem kapják el őket, és nem szégyenkeznek, mert nem lógnak ki a "sorból".
Ma olyan a közlekedés, mint a sakktábla. Minden negyedik "figura", sötét paraszt.
( "Akinek nem inge, ne vegye magára." )
-
21. Silkowitz 2010. szeptember 3. 22:16
Akkor sem üthetsz meg senkit ha morálisan igazad van, és ebben 100%-ig biztos vagy. Ellenkező esetben ütésváltásoktól lenne hangos a környék, és törött ablakokkal (buszablakokkal) lenne tele minden.
Éppen itt ezen az oldalon találsz videókat, hogy autósok a zebrán centizgetik a gyalogosokat, a rendőr mégsem rúgta egyiket sem hasba, pedig neki ott volt a kamerafelvétel is. Ennyi. -
20. ManoLaby 2010. szeptember 3. 19:09
Hat igen, koszonet MJ nek. Pont ezaz amivel senki nem torodik. Csak azzal hogy megutottek a buszsofort, ami nem is tortent meg a hir szerint. Es hogy, miert, az senkit nem is erdekel. Majd akkor erdekelne az embereket, ha esetleg, ne adja isten, de a sajat gyerekuket utne el egy szahuldozo buszos, autos stb......
-
19. GabesS2k 2010. szeptember 3. 16:50
Kedves Mekk Elekné!
Ki vagyok én? Egy dolgozó, 15 éve adót fizető, egyszerű magyar ember.
Miért védem? Mert lassan 20 éve ismerem.
Azt hiszem kicsit jobb a rálátásom a tiédnél. Ennyi az egész.
És ha az én gyerekemet veszélyeztetné, éni "elbeszélgetnék" vele. És mi köze ennek a sofőrnek a gyermekeidet szállítóhoz? (hacsak nem ő az) Nem mindegyik egyforma mentalitású...
Ja még valami. A kutyák ugatnak, nem az emberek.
Ha nem tudsz normálisan beszélni, akkor inkább ne szólalj meg :-)
Köszönöm. -
18. mokuskerek 2010. szeptember 3. 15:47
10. ManoLaby
feltételezem ezt nekem szántad, számolássál, írással, olvasással kapcsolatban, igen képzem magam töretlenül.
Na most ha jól értem te vagy a sörös ember?
Szerintem, csak mindenki elolvasta a két cikket aztán a vérmérséklete szerint véleményezte, pl engem nem érdekel, hogy kinek van munkája meg kinek nincs, sőt a buszsofőrök általános pszichológiai állapota meg morálja sem érdekel, ebben a történetben ennek nincs jelentősége úgy érzem.
Akart a halál nyomozót játszani, röviden is leírhatom, hogy szerintem te vagy a hunyó a történetben, és a demagóg duma is csak ront rajta.
Sok sikert a bíróságon.
-
17. Detructia 2010. szeptember 3. 15:21
Silkowitz, azért nem érted, mert félreértelmezed. Én sem azt mondtam, hogy buzdítottál volna bárkit is arra, hogy ne szóljon hozzá. Arra gondoltam, hogy adott esetben fel lehet hívni a hozzászólással a cikkíró figyelmét arra, ami esetleg butaság, idealista nézőpontból arra, hogy lehet terelgetni a cikkírót, mit érdemes megírni, mit nem, de ez persze teljesen lehetetlen, nem mi irányítjuk a médiát. Ez látszik is, de ez megint nem ide való téma. Az előfordulhat, hogy túl árnyaltan fogalmazok, és a lényeg nem látszik ki a soraimból, ezt elismerem. Ez egész életemben így volt és így is marad, mert máshogyan kattognak a kerekeim. Ha egyáltalán vannak :)
-
16. Detructia 2010. szeptember 3. 15:15
Kedves Silkowitz, rád csak az első bekezdés vonatkozik, bocsánat, elfelejtettem feltüntetni, hogy a többi már általános véleményem a dologról.
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - SONLINE.HU
Így parkoltok ti! | PÁNTLIKAland | Soma és csapata | Videók | Emelt fejjel! | Olcsó receptek | SÉTA | Kaposvári Egyetem | Csiky Gergely Színház | Pár-beszéd | Napi menü | ValóVilág5
Róluk írtunk legtöbbet
Balázs Árpád | Bíró Gábor | Füstös János | Gelencsér Attila | Gyenesei István | Heizler György | Jakó Gergely | Juhász Tibor | Lamperth Mónika | Mergancz Sándor | Monok Tibor | Móring József Attila | Ormai István | Rátóti Zoltán | Repa Imre | Schmidt Jenő | Sisa Tibor | Sütő László | Szászfalvi László | Szita Károly
Astronet – A nap gondolata
A legtöbb társaság olyan, hogy aki azt a magányosságra cseréli, az jó vásárt csinál. Schopenhauer-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Receptválogatások
Pudingos desszertcsodák
Önmagában is isteni egy krémes puding, de desszerteket is feldobhatunk vele. A sütiket is tölthetjük, színesíthetjük pudinggal!









