Három gólall rabolt pontokat Siófokról a Haladás

2012. augusztus 10. 20:54 Keszthelyi Zoltán
Siófok | Kilenc éve nem nyert az élvonalban FGSZ Siófok labdarúgócsapata a Haladás ellen, ami most sem sikerült az utóbbi évek talán legjobb szombathelyi együttese ellen, mely már az első félidőben lerendezte a meccset.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A zöld-fehérek elleni legutóbbi hat első osztályú bajnokijából mindössze egyen sikerült pontot szerezniük a siófokiaknak, akiknek ezúttal sem termett babér.

A cikk a hirdetés után folytatódik


A vendégek már a harmadik percben megszerezték a vezetést Guzmicsnak köszönhetően: a siófoki térfélen történt labdaszerzése után kiugratta Radót, aki jobb külsővel a kapu bal oldalába lőtt (0-1). A házigazdáknak sajnos ebben a játékrészben még a labdakihozatal is problémát okozott, így aztán el sem jutottak Rózsa kapujáig. Igaz, a szombathelyiek sem gyártották a ziccereket, de legalább ők kétszer eltalálták a kaput és abból két gólt szereztek. A másodikat büntetőből, Berke szerint ugyanis a baloldalon megiramodó Halmosit, amikor a levegőben visszahúzta a labdát megrúgta őt Mogyorósi. (Berke előszeretettel fújta a sípot a kilencven perc alatt, ugyanis egy viszonylag nyugodt mérkőzésen negyvenegy szabadrúgást ítélt és kiosztott négy sárgát.)

A tizenegyest Iszlai értékesítette magabiztosan (0-2). Ez nem is jöhetett volna rosszabbkor hazai szempontból, hisz a harmadik percben bekapott gól után már-már kezdtek magukhoz térni Kecskésék. Ráadásul a gól előtt Melczert is le kellett cserélni sérülés miatt, így Nagy Tamás – akinek megérkezett Ausztriából a játékengedélye – debütálhatott a kék-sárgáknál.

A fordulás után valamelyest javult a házigazdák játéka, de a kapura továbbra is kevés veszélyt jelentettek, így a vendégek magabiztosan őrizték az előnyüket. Az első siófoki szögletre hatvankét percet kellett várni, mely után Windecker gyengécske, középre tartó fejesét ölelte magához Rózsa.  Az első egészséges hazai próbálkozás pedig a hatvanhetedik percben történt, amikor Nyári bombázott szabadrúgásból a kapura, ám Rózsa látványos vetődéssel kiütötte a labdát. A másik oldalon, három perccel később pedig Kenesei szabadrúgása után kellett nyújtózkodnia Szatmárinak.

Hazai gól helyett a végén aztán jött a szombathelyi kegyelemdöfés. Kenesei szerzett labdát a siófoki térfél közepén kipasszolta a labdát a jobb oldalon felfutó Radónak, aki önzetlenül visszagurított Keneseinek, aki állítgatás nélkül középről, tizennyolc méterről a kapu bal oldalába belsőzött jobbal, amihez csak asszisztáltak a visszafutó balatoni védők (0-3).  
A balatoniak ez már a harmadik bajnokijuk volt, melyeken 270 perc alatt mindössze egy gólra voltak képesek, ráadásul a védekezéssel is komoly gondjaik vannak, hisz mindegyik bajnokijukon kaptak gólt, három meccsen immár ötöt. Lesz mit „helyre raknia” az elkövetkező hetekben Horváth Károly vezetőedzőnek…
 
FGSZ Siófok – Szombathelyi Haladás 0-3 (0-2)
Siófok, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Berke B.
FGSZ Siófok: Szatmári – Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Fodor M. – Pál Sz. (Molnár M. 56.p), Windecker (Gál A. 65.p), Kecskés, Sipos – Melczer (Nagy T. 27.p) – Dajic. Vezetőedző: Horváth Károly. 

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Fehér Z., Tóth P. – Iszlai, Rajos (Kenesei a szünetben) – Nagy G., Radó (Kulcsár K. 78.p), Halmosi – Andorka (Búrány 58.p). Vezetőedző: Artner Tamás.

Gólszerző: Radó 3. perc, Iszlai (11-esből) 29., Kenesei 77. percben.
Sárga lap: Windecker 37., Lengyel 69., illetve Fehér Z. 22., Andorka 55. perc

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 
  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

HIRDETÉS

Kapcsolódó témák

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Három gólall rabolt pontokat Siófokról a Haladás

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 0 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a sonline@sonline.hu címre.)
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Ingatlankereső

Receptválogatások

Epres receptek tengere

Legkedvesebb desszert, gyerekek kedvence, egy-egy szem mennynek eledele. Lelsz vele ezer receptet e helyt, meleget, jegeset!

Házhoz visszük a híreket!

Rovatok