Újra a csúcsot célozza meg a Fino Kaposvár

Mik ezek?
XHétfőn rövid megbeszélést követően amolyan ráhangoló focival kezdte a felkészülést a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata. Demeter György vezetőedző a játék végén már utalt a várható nehéz folytatásra és tréfásan megjegyezte: a következő foci majd a bajnokság végén lesz.
Kedden aztán már izzasztó futás szerepelt a társaság programjában. Az Arany úti sportcentrum atlétikai pályáján rövid távú iramfutással hangolták az izmokat a röplabdázók. – Ezekben a hetekben az elsősorban a futás és az erősítés kap nagy hangsúlyt, de a teremben röplabdázunk is – adott ízelítőt a csapatra váró feladatokból Demeter György.
A játékosok négyes-ötös csoportokban végezték a feladatokat, közben állandóan mérték a pulzusszámot. Sok helyen nem változott a Fino Kaposvár játékoskerete. Továbbra is a somogyi megyeszékhelyen röplabdázik a csapatkapitány Geiger András és folytatja pályafutását ifjabb Laszczik Iván is. Mellettük Gergye Roland, Magyar Bálint, Dömötör Lajos, Deák Márk, Vajda Tamás, Lesznyik Károly, Bozóki Bence és Posztós Bendegúz is marad a kaposváriaknál. Az érkezők oldalán már biztos név a felnőtt válogatott Dávid Csanád, aki Dunaújvárosból költözött a somogyi megyeszékhelyre. A szintén itt edző center Kovács Zoltán visszatérhet, ám ő egy kedvező külföldi ajánlat esetén távozhat. Ugyanez igaz Schulcz István, valamint Csoma Krisztián esetében. Mellettük a pécsi együttműködés keretében még Demeter András, valamint a jelenleg Olaszországban tartózkodó Dávid Zoltán látogatja még – igaz csak vendégként – a Fino edzéseit.
A Közép-európai Liga küzdelmei szeptember végén rajtolnak. Az első két nemzetközi mérkőzését hazai környezetben játssza a Fino. Mindkét gárda komoly játékerőt képvisel. Elsőként a szlovén Ljubljana (a korábbi Bajnokok Ligája elődöntős Bled utódcsapata), majd az osztrák Posojilnica következik. Ezt követően a szlovák Humenné otthonába látogat a csapat.
– Csak a végleges keret kialakulása után fogalmazzuk meg a végleges célokat, ám az biztos, hogy a hazai élvonalbeli pontvadászatban és a Magyar Kupában egyaránt a címvédésért harcolunk – mondta Demeter György.
A zömmel fiatal röplabdázókkal felálló együttes a nemzetközi téren elsősorban a tisztes helytállás és a tapasztalatszerzést célozhatja, azzal együtt, hogy bizonyára lesz olyan gárda, melynek igencsak megnehezíti a dolgát.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 0 hozzászólás érkezettHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - SONLINE.HU
Szita Bence-gyermekgyilkosság | Így parkoltok ti! | Köszönöm édesanyám! | Videók | Emelt fejjel! | Olcsó receptek | SÉTA | Kaposvári Egyetem | Csiky Gergely Színház | Pár-beszéd | Napi menü
Róluk írtunk legtöbbet
Balázs Árpád | Füstös János | Gelencsér Attila | Gruber Attila | Hoffmann Henrik | Juhász Tibor | Karvalics Ottó | Kolber István | Lamperth Mónika | Léhmann György | Monok Tibor | Móring József Attila | Ormai István | Pintér Attila | Prukner László | Rátóti Zoltán | Repa Imre | Schmidt Jenő | Szászfalvi László | Szita Károly
Astronet – A nap gondolata
Olyan lángot gyújts a szívedben, amelyet nem képes elfújni az a szennyes szélvihar, amelyben élsz! Müller Péter-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Zsenge zöldségekkel
A tavasz első kincsei - a spárga, a cukorborsó, a karalábé, az újrumpli, a friss tök és a zsenge répa - ilyenkor jelennek meg a piacon. Érdemes belőlük minél többet és többfélét készíteni!





