Foci-Eb 2020

2021.06.09. 13:40

A magyar válogatott 11 meccs óta veretlen

A magyar labdarúgó-válogatott az írek elleni keddi döntetlennel (0–0) 11 meccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát. Hasonlóra 2000–2001-ben volt példa legutóbb

P. K.

Forrás: Nemzeti sport

Fotó: Török Attila

11 veretlenül megvívott mérkőzés (ebből öt vendégként), közte hét győzelem, és a 11 mérkőzésből csak az utóbbi kettő volt felkészülési találkozó, a többi tétmeccs.

Legutóbb, legalább 11 meccses veretlenségi sorozatot húsz éve produkált a magyar válogatott. Akkor, Bicskei Bertalan szövetségi kapitányi időszakában, 2000. március 29. és 2001. április 25. között 12 meccsen nem kapott ki a nemzeti csapatunk. Az akkori eredmények: Magyarország–Lengyelország 0–0, Észak-Írország–Magyarország 0–1, Magyarország–Szaúd-Arábia 2–2, Magyarország–Izrael 2–1, Magyarország–Ausztria 1–1, Magyarország–Olaszország 2–2 (vb-selejtező), Litvánia–Magyarország 1–6 (vb-selejtező), Macedónia–Magyarország 0–1, Bosznia-Hercegovina–Magyarország 1–1, Jordánia–Magyarország 1–1, Magyarország–Litvánia 1–1 (vb-selejtező), Magyarország–Finnország 0–0.

Akkor a nagy széria 2001. júniusában, a Romániától, idegenben, vb-selejtezőn elszenvedett 2–0-s vereséggel szakadt meg. Azonban a felsorolásából is látszik, hogy a mostani sorozatban több olyan ellenfele volt a csapatnak, akik az európai középmezőnybe sorolandók, ráadásul akkor a 12 veretlen meccsből hét hazai pályán volt és csak négyet nyert meg a magyar válogatott, és a 12-ből csak három volt tétmérkőzés. Tehát nem túlzás kijelenteni, a magyar válogatott elmúlt 20 évének legjobb szériáját produkálja most Marco Rossi csapata.

Jelenleg az Eb-re készülő válogatottak közül Magyarországé a második leghosszabb aktív veretlenségi széria, ennél több veretlenül megvívott mérkőzéssel csak az olaszok büszkélkedhetnek. Roberto Mancini szövetségi kapitány 2018 szeptemberében, a portugáloktól kapott ki legutóbb csapatával, azóta 27 mérkőzést vívott meg veretlenül.

Ha a portugálok és a franciák ellen is veretlen tudna maradni az Eb-n Marco Rossi csapata, akkor a 20 évvel ezelőtti, 12 mérkőzéses magyar veretlenségi sorozatot is megdöntené...

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 9000 néző. V: Stefanski (lengyel)

MAGYARORSZÁG: Gulácsi (Bogdán, 63.) – Kecskés, Orbán, Szalai A. – Bolla (Lovrencsics G., a szünetben), Kleinheisler (Nego, 63.), Nagy Á., Schäfer, Fiola (Hahn J., 79.) – Szalai Á. (Schön, 88.), Varga R. (Varga K., a szünetben). Szövetségi kapitány: Marco Rossi

ÍRORSZÁG: Bazunu (Kelleher, a szünetben) – Duffy, Egan, D. O'Shea – Doherty, Knight (Ogbene, 89.), Cullen, Hourihane (Molumby, 56.), J. McClean (Manning, 85.) – Parrott (Horgan, 56.), Idah (Collins, 89.). Szövetségi kapitány: Stephen Kenny