2020.04.24. 08:43
Határidőt hosszabbított a MÁV-Start a nemzetközi jegyek visszatérítésére
A MÁV-Start kezelési költség nélkül visszatéríti a május 31-ig érvényes nemzetközi jegyek árát célországtól függetlenül, amennyiben az utas lemond az utazásról – közölte a MÁV.
Forrás: Shutterstock
A vasúttársaság honlapján közzétett tájékoztatás szerint
a nemzetközi menetjegyek megválthatók azokra a vonatokra, amelyek közlekedésében nincs ismert korlátozás.
A díjmentes visszatérítést abban az esetben is kérheti az utas, ha a visszaútra szóló nemzetközi menetjegy június elseje utáni dátumra érvényes. Feltétel, hogy az oda- és a visszaútra szóló jegyeknél megegyezzen a vásárlás dátuma, ideje és a jegykiadó hely, illetve az odaútra az érvényesség június 1-je előtti legyen.
A jegypénztárban vásárolt nemzetközi jegyek esetében a nemzetközi pénztáraknál és az ügyfélszolgálatokon személyesen nyújthatják be az utasok a visszatérítési kérelmüket.
Ezt elektronikus úton is jelezhetik az [email protected] címen, ebben az esetben az eredeti menetjegyet postai úton el kell juttatni az ügyfélszolgálatra, a 1426. Budapest, Pf.: 56. címre.
Ha a pénztárban bankkártyával vagy készpénzzel vásárolt nemzetközi menetjegy értéke nem haladja meg az 50 ezer forintot, az utas azonnali visszatérítést kérhet személyesen a nemzetközi pénztárakban vagy a személyes ügyfélszolgálatokon.
Bankkártyás vásárlás esetén a menetjegy értékét a pénztárban visszautalják bankszámlára.
Az 50 ezer forintnál nagyobb értékű személyesen, készpénzért vagy bankkártyával, vásárolt menetjegyek visszatérítését a vasúttársaság honlapjáról is letölthető visszatérítési igénybejelentő nyomtatványon lehet kérni, ebben az esetben a menetjegy értékét a megadott számlaszámra utalja vissza a vasúttársaság. Online jegyváltás esetén az [email protected] címen lehet benyújtani az igényt – közölte a MÁV.
Borítókép: illusztráció
Járvány
- 6 millió 422 ezer a beoltottak, 225 az új fertőzöttek száma, elhunyt 3 beteg
- Magyarország felkészült egy esetleges újabb egészségügyi válságra (videó)
- Koronavírus: 355 az új fertőzött, a múlt héten elhunyt 10 beteg
- Koronavírus: 6 millió 422 ezer a beoltott, 469 az új fertőzött és elhunyt 3 beteg
- Május elsejétől az egészségügyi és a szociális intézményekben sem kötelező a maszkhasználat
Járvány
- 6 millió 422 ezer a beoltottak, 225 az új fertőzöttek száma, elhunyt 3 beteg
- Magyarország felkészült egy esetleges újabb egészségügyi válságra (videó)
- Koronavírus: 355 az új fertőzött, a múlt héten elhunyt 10 beteg
- Koronavírus: 6 millió 422 ezer a beoltott, 469 az új fertőzött és elhunyt 3 beteg
- Május elsejétől az egészségügyi és a szociális intézményekben sem kötelező a maszkhasználat