csak így tovább

2017.08.07. 15:00

Gratuláció jár az U23-as triatlon Eb magyar résztvevőinek

Nagy sikerként értékelte az U23-as triatlon-válogatott három érmet eredményező Európa-bajnoki szereplését Bátorfi Béla, a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ) elnöke.

A férfiaknál Bicsák Bence – a júliusi, tiszaújvárosi világkupa-viadal győztese – nyert a Velencei-tónál rendezett Eb-n, Dévay Márk harmadik, míg a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett. A mezőnyök a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot 31 fokos vízben, 41 fokos melegben teljesítették szombaton.

Egy nappal később vegyes váltóban a magyar csapat – a szövetség tájékoztatása szerint egy versenybaleset miatt – ötödik lett.

A kontinens legjobb 23 év alatti triatlonosainak versenyeit a web-közvetítésnek köszönhetően 225 ezren látták.

Az Eb-re közel 30 országból csaknem 200 sportoló és kísérője érkezett Velencére.