diadal

2021.10.01. 16:02

Boros Viktória Európa-bajnok a junior súlyemelőknél

A szombathelyi Haladás 20 éves sportolója – a viadal honlapja szerint – három jó gyakorlattal 92 kilóig jutva érdemelte ki az első helyet Rovaniemiben az Eb pénteki versenynapján.

Boros Viktória szakításban aranyérmet nyert a súlyemelők finnországi korosztályos Európa-bajnokságán a juniorok 87 kilogrammos kategóriájában.

Lökésben Boros, aki az olimpiai ezüstérmes Márkus Erzsébet tanítványa, harmadik lett 109 kilóval, míg összetettben a hat remek fogással elért 201 kilogrammos produkcióért ezüstöt akasztottak a nyakába.

A korosztályos Eb-n kedden a békéscsabai Mitykó Veronika szakításban végzett harmadikként az U23-asok 71 kilogrammos súlycsoportjában.