Előrelépés

2023.01.09. 10:06

Fucsovics Márton javított: 73. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján

A canberrai tornán győztes Fucsovics Márton 14 helyet javított a legfrissebb világranglistán.

Fucsovics Márton a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2022. május 23-án

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Mohamed Badra

Mint korábban megírtuk, Fucsovics Márton nyerte meg a canberrai, 162 480 dollár (60,7 millió forint) összdíjazású keménypályás challenger-tenisztornát.

Így a magyar teniszező 14 helyet javítva a 73. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A közvetlen élcsoportban nem történt változás, a rangsort továbbra is a spanyol Carlos Alcaraz vezeti honfitársa, a 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal előtt.

A top 200-ban további két magyar található: Piros Zsombor jelenleg a 171., Marozsán Fábián pedig a 175.

Női tenisz-világranglista: változatlan élcsoport, rontottak a magyarok

Nem hoztak változást a múlt heti tornák a női teniszezők világranglistájának közvetlen élcsoportjában, így továbbra is a lengyel Iga Swiatek vezet hatalmas fölénnyel a tunéziai Onsz Dzsabőr és az amerikai Jessica Pegula előtt.

A hét legnagyobb győztese a cseh Linda Noskova volt, aki Adealaide-ben a selejtezőből indulva egészen a döntőig menetelt – és ott sem vallott szégyent a győztes fehérorosz Arina Szabalenkával szemben –, ennek köszönhetően a 102.-ről az 56. helyre jött fel.

A top 100-as magyarok egyformán rontottak néhány helyet, Bondár Anna most a 79., Gálfi Dalma a 86., Udvardy Panna pedig a 90.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):
   ---------------------------------------------------------------------------------------