2025.05.23. 10:52
Ennyi volt! Megszűnik a közkedvelt fonyódi zenekar
Bombaként robbant a hír a facebookon pénteken. Tizenegy évnyi együttzenélés után feloszlik a Margaret Island zenekar.
A Facebookon jelentette be péntek reggel a Margaret Island zenekar, hogy öt album és tizenegy év közös zenélés után szétválnak útjaik. A fonyódi Lábas Viki vezette banda csütörtökön még koncertezett, pénteken pedig ledobták a bombát.

Fotó: Böcz Zoltán
– Annyi minden történt már, hogy a szívben épp elfér: 11 év, 5 lemez, megszámlálhatatlan koncert és emlékezetes pillanat a fonyódi Sellő büfétől a Sziget nagyszínpadáig. Most pedig elérkezett az idő, hogy búcsút mondjunk, fogalmazott Viki és az alapító tagok.
A Margaret Island októberben még fellép
Arra is emlékeztettek, hogy 11 évvel ezelőtt azért kezdtek el együtt zenélni, hogy minél többet adhassanak a zene által.
– Az elmúlt hónapokban sokat dolgoztunk magunkon közösen és egyénileg is. Együtt nőttünk fel, a vágyaink pedig ennyi idő távlatából természetszerűleg megváltoztak. Beszélgetéseink során realizálódott, hogy mások lettek a motivációink, szétfutottak az álmaink és a jövőképünk, ezért együttesen arra a döntésre jutottunk, hogy befejezzük a közös zenélést, írták a bejegyzésben.
Azt is közölte a zenekar, hogy utoljára október 2-án láthatják a Margaret Islandet a rajongók együtt a színpadon. A fonyódi illetőségű zenekar tavaly ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját és jelentette meg legújabb Minden levegővétellel újra megszületünk című lemezét.