Őrület

2024.12.29. 14:44

Elképesztő ötlet: Dubai hamburgert készítettek a Balatonnál

Dubai csoki, bonbon és szaloncukor után újabb őrület jelent meg a Balaton partján. Egy balatonlellei étteremben elkészítették a Dubai csokis hamburgert.

Elképesztő ötlet: Dubai hamburgert készítettek a Balatonnál

A Dubai csoki által gerjesztett trendhullámot mindenki igyekszik meglovagolni. Készült már többféle méretben a különleges édesség változata, de idén karácsonykor a fenyőfára is kerülhetett pisztáciakrémes és kadayf tésztás szaloncukor, bon-bon. Írtunk Dubai csokis kolbászról, de a legújabb szenzáció még talán ez utóbbinál is elképesztőbb. 

dubai
Világszenzáció elkészítették a Dubai börgert

Egy balatonlellei étterem elkészítette a Dubai csokis hamburgert. Ránézésre talán nem tűnhet bizalomgerjesztőnek a szendvics, de a megkreálója szerint igenis finom.   

Bár a csoki édes, a Dubai burger nem az. Van benne marhahús, arra pakoltuk rá a csoki összetevőit

 – árulta el a Ripostnak Farkas Bálint, a Burger’Z Bar tulajdonosa. Benne van a kadayif tészta, a tahini és a pisztáciakrém is. Valamint megszórtuk zöldes, ehető csillámporral is – mondta Bálint.

Dubai,Chocolate,,Pistachio,Paste,And,Kunefe,Filled,Milk,Chocolate
A Dubai csoki őrület nem hagy alább. 
Fotó: Esin Deniz

Az étel buciból, házi pisztáciás majonézből, jégsalátából, házi marhahús pogácsából, cheddar sajtból, paradicsomból, pirított kadayif tésztából, amit tahinibe és pisztáciakrémbe forgattak. Az egyedi ételt csak néhány napig kóstolhatták meg a vendégek. A tulajdonos elmondta a lapnak, hogy a vendégek kíváncsian méregették az új terméket. – Az egyik vendégünk meg is jegyezte, hogy eddig ez ízlett neki a legjobban a hétvégi kínálatunkból, mondta az étterem tulajdonosa.  

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!