Bebillent Balaton

2025.03.13. 18:29

Még a Balatont is megbillentették ma a hullámok

Akár szörfösökkel is találkozhatunk volna a Balaton parton ma. Legalábbis a rengeteg hullám erősen indokolta volna ezt.

Még a Balatont is megbillentették ma a hullámok

Forrás: idokep.hu

Ma már a délelőtti órákban első fokú, sárga riasztást adott ki a Hungaromet, hiszen komoly veszélyt jelentettek az erős széllökések. A szél gerjesztette hullámok még a Balatont is megbillentették. 

hullám
A hullámok még a Balatont is megbillentették. 
Forrás: időkép.hu

Mondatni szélmalom harcot folytatott ma az, aki a délnyugat felől érkező széllel szembe szállt. Azt már tudhattuk korán reggel, hogy valamit visz a szél, de senki nem gondolta volna, hogy az akár a kalapja is lehet. 

Hullámokat hozott a szél

Délelőtt 10 óra után pár perccel adta ki a sárga riasztást a Hungaromet, mivel az előrejelzések szerint az érintett területeken a széllökések sebessége akár a 70 kilométer/órát is meghaladhatta. 

Mint ahogy arról mi is beszámoltunk, Barcson 35 kilométer/órás széllökéseket mértek, Kaposszerdahelyen pedig már 50 kilométer/órás erősségű szél is borzolta a helyeik kedélyét és frizuráját. 

A Balatonnál a legerősebb széllökések 52 kilométer/órás tempóban csapdosták a tó vizét. 

Tabon pedig 56 kilométer/órás sebességgel száguldozott a szél. 

szél
A hullámok ezt mosták ki a Balatonból.
Forrás: idokep.hu

A Balaton is megbillent a viharos szélben

Az időkép jelentése szerint az órákon át tomboló szélben a Balaton vize is megmozdult: a nyugati medencéből a keletiben tolta át a tó vizét a viharos szél. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság mérései szerint Keszthelynél 6 és 12 óra között 28 centis csökkenést figyeltek meg, Keszthely-Fenékpuszta torkolatnál 6 és 14 óra 30 között pedig 36 centit apadt a Balaton.

A keleti medencében, Balatonfűzfőnél ellenben 28 centit emelkedett a vízszint 6 és 15 óra között. 

Utoljára tavaly szeptember végén lengett ki jelentősen a Balaton vize a viharos délnyugati szél hatására. Akkor 35 centis apadást figyeltek meg Keszthelynél.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában