Helyi kék hírek

2024.12.06. 08:22

A tanulókat is bevetették a gyorshajtók ellen Kaposváron

Összehangolt közlekedési akció zajlott Kaposváron és vonzáskörzetében, 47 szabálysértőt vadásztak le a rendőrök. Ezúttal a tanulókat is bevetették a gyorshajtók ellen.

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti szakemberei a Készenléti Rendőrség egységeinek segítségével, valamint a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium rendészeti technikus tanulóival közösen ellenőrizték Kaposvár és környéke forgalmát.  Nemcsak civil kocsikkal, hanem drónnal is figyelték a közlekedésbiztonság tekintetében legkritikusabb pontokat.

Fotó: Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Napközben Baté belterületén finn módszerrel is szondáztattak. vagyis egy kijelölt leállítási helyen az összes arra közlekedő járművezetőt alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá. Az akció ideje alatt a járőrök 478 gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük egyetlen sofőrrel szemben sem merült fel az ittasság gyanúja, azonban 15 autóst figyelmeztettek a nem megfelelően kivilágított jármű miatt. A világítás hiánya mellett a sebességtúllépés, valamint a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt kellett intézkedniük, összesen 47 alkalommal. Az akciót három civil gépkocsi, hét járőrautó, és három drón is segítette. A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság megyeszerte tervez további, ehhez hasonló jellegű kontrollt, ezért kérik a közlekedés résztvevőit, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat.  

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában