Iskola

2025.01.10. 15:17

Belső vizsgálat is indult a fegyveres diák miatt

A szülők jelentették fel azt a diákot, aki fegyverrel, vagy annak látszó tárggyal ment iskolába csütörtökön Barcson. Ezt kérdésünkre válaszolva mondta Weimann Gáborné, a Kaposvári Szakképzési Centrum (KSZC) főigazgatója.

Ahogyan arról nemrég beszámoltunk, a fiú osztálytársait akarta megfenyegetni a Kaposvári Szakképzési Centrum (KSZC) Dráva Völgye Technikum és Gimnázium egyik diákja. A tanuló előző nap egyik lány osztálytárásnak jelezte, hogy másnap fegyverrel megy majd iskolába és néhány fiút megfenyít.

fegyver, iskolaFegyveres diák Barcson, az iskola is vizsgálódik
Fegyveres diák Barcson, az iskola is vizsgálódik.

A fegyverrel fenyegetés körülményei egyelőre nem tisztázottak

Weimann Gáborné arról is beszélt hírportálunknak, a fenyegetés körülményei egyelőre nem tisztázottak.  

A szabályzatainknak megfelelően elindult a belső vizsgálat 

– emelte ki. – A rendőrségi nyomozás végéig és a belső vizsgálat lezárultáig azonban felvilágosítást nem adunk a konkrét üggyel kapcsolatban, hiszen az a vizsgálatok kimenetelétől függ, és ilyen esetekben nagyon fontos a pontos és részletes körüljárása a teljes esetnek, amely nem csak a tanulókat, hanem az előzményeket és a környezeti vizsgálatot is magában foglalja – hangsúlyozta a főigazgató. 

Weimann Gáborné hozzátetette, a Kaposvári Szakképzési Centrum és a Dráva Völgye Technikum és Gimnázium is mindent megtesz annak érdekében, hogy az ilyen eseteket megelőzze.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában