2025.02.13. 14:24
Fájó szívvel, de szétverte feleségét a siófoki vállalkozó
A férj és a feleség is elsírta magát a Kaposvári Törvényszéken. Kisírt szemmel ült a bántalmazott nő a bíróságon, miközben a férje családon belüli erőszak ügyét tárgyalták.
A férj és a bántalmazott feleség a Kaposvári Törvényszék előkészítő ülésén találkozott. A Somogy Vármegyei Főügyészség életveszélyt okozó testi sértéssel vádolta a siófoki férfit, aki könyökkel hastájékon ütötte a feleségét, amikor veszekedés közben távozni akart a lakásból, de az asszony igyekezett visszatartani. Az ütés után a nő ráesett a faágy keretének a sarkára. Szólt, hogy komolyabban megsérült, ennek ellenére a férfi segítségnyújtás nélkül távozott. A nőnek a családon belüli erőszaktól megrepedt a lépe.

Családon belüli erőszak ugyan, de a bántalmazott nő megbocsátott
– Fájó szívvel kérek tőled bocsánatot, nem akartam, hogy bajod legyen, te is tudod – fordult az utolsó szó jogán a vádlott a feleségéhez, és elsírta magát.
Aztán a bíróhoz fordult, és hozzátette: a gyermekeinek szüksége van rá, mert mindig a családjának élt. Építési vállalkozóként több millió forint adót fizet, és hasznos tagja a társadalomnak. Családfenntartóként három gyermekről gondoskodik. Tíz hónapja folyik a rémálom, és szeretné, hogy vége legyen...

Nem egy bántalmazás volt
A sértetti képviselő arra hívta fel a bíróság figyelmét, hogy maradandó fogyatékosságot okozott a sérülés, s hogy a férfi nem nyújtott segítséget, és nem az első, s nem az utolsó bántalmazás volt.
Az ügyész enyhítő körülményként sorolta fel, hogy a vádlott büntetlen előéletű, megbánta tettét, de a súlyosító körülményként említette, hogy elszaporodtak a hasonló családon belüli erőszakos bűncselekmények.

Enyhe ítéletet szeretett volna
A vádlott és védői felfüggesztett börtönt kértek, és rámutattak, hogy az ügyészség az eljárás alatt is megengedte, hogy a férfi dolgozzon, mert a kiskorú gyermekei eltartásáról ő gondoskodik. A vádlott kijelentette, hogy beismeri bűnösségét, lemond a tárgyalás jogáról, és enyhe ítéletet szeretne. Ötmillió forint sérelmi díjat ajánlott fel a feleségének, és a pénzt ügyvédi letétbe helyezte. A feleség elfogadta a bocsánatkérést.
Kugler Tamás bíró kifejtette, hogy helyesen tárták fel az enyhítő és súlyosító körülményeket, de nem látott lehetőséget a szabadságvesztés felfüggesztésére a cselekmény súlyosságára és eredményére tekintettel. A férjet 2 év börtönbüntetésre ítélte, és 3 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ügyészség elfogadta az ítéletet, a vádlott és a védelem azonban enyhítésért, illetve felfüggesztett börtönbüntetés kiszabásáért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős. Az ügyben másodfokon a Pécsi Ítélőtábla hoz majd döntést.
