2025.02.03. 08:40
Kivilágítatlan kerékpáros ütötte el a szabálytalan gyalogost
Maradandó fogyatékosságot okozott az a gázolás, amelynek ügyében most emeltek vádat. Egy kivilágítatlan kerékpáros ütötte el az úttesten gyalogló járókelőt.
Kora este egy kivilágítatlan kerékpáros gázolt el egy gyalogost, miközben a kapucniját mélyen a szemébe húzta. A huszonéves biciklis rossz látási viszonyok között ütötte el a járókelőt. A férfi 2022 novemberében, egy esős napon a kora esti órákban kerékpározott 10 km/óra körüli sebességgel úgy, hogy az első lámpája nem működött. Ezzel egy időben a bringással ellentétes irányban, a járda helyett, szabálytalanul az úttesten közlekedett gyalogosan a sértett, aki a feje felett esernyőt tartva haladt.

Fotó: Magyarország Ügyészsége
A kivilágítatlan kerékpáros és a szabálytalanul gyalogló sértett is hibázott
A biciklis rossz látási viszonyok között a fejére húzta kabátja kapucniját, az esőtől a szemüvege is vízcseppes volt, illetőleg a tekintetét a rossz idő miatt lefelé irányította, ezért egyáltalán nem látta szemben haladó sértettet, akit a kerékpárjával fékezés nélkül elütött. Az ütközéstől a sértett hanyatt az útpadkára zuhant, míg a vádlott a kerékpárjával együtt oldalra dőlt.
A baleset következtében a sértett agyrázódással, többszörös arccsonttöréssel kísért összetett koponya-agysérülést szenvedett el, amely maradandó fogyatékosság hátrahagyása mellett gyógyult. A balesetben a vádlottnak is súlyos, orrcsonttöréssel járó sérülése keletkezett.
Felfüggesztett fogházbüntetést kérnek a biciklisre
A Kaposvári Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása miatt emelt vádat a kerékpáros ellen. Az ügyészség a Kaposvári Járásbíróságra benyújtott vádiratában a bűncselekmény elkövetését beismerő férfival szemben felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását indítványozta.
Borítóképünk illusztráció!
