Felelőtlenség

2025.02.06. 14:21

Durva veszélyeztetés: két gyerek az anyósülésen Fonyódnál az Audiban

Alig telt el több mint egy hónap az évből, de Somogyban máris öt gázolás történt kijelölt gyalogos-átkelőhelyeken. A rendőrök a veszélyeztetések elkerülése okán zebrazziát tartottak, vagyis megszállták a zebrák környékét.

Alig telt el több mint egy hónap az évből, de Somogy vármegyében máris öt gázolás , és sok egyéb veszélyeztetés történt kijelölt gyalogos-átkelőhelyeken. A fonyódi rendőrök ezért zebrazziát tartottak, vagyis megszállták a zebrák környékét.

Ez azért durva veszélyeztetés!
Ez azért durva veszélyeztetés!

Drónnal a zebrák felett

A fonyódi rendőrkapitányság munkatársai a város területén hajtottak végre célellenőrzést drón segítségével, amelynek  során a rendőröknek összesen 15 szabálytalanul közlekedővel szemben kellett intézkedniük. Köztük két sofőr nem biztosított elsőbbséget gyalogosoknak, de volt olyan kirívó szabályszegés is, amikor a felelőtlen járművezető a veszéllyel mit sem törődve két kisgyermeket szállított a jobb első ülésen Fonyódnál.

Indokolatlan veszélyeztetés: A gyalogosok a legvédtelenebbek

 A gyalogosok a közlekedés legvédtelenebb résztvevői, így a bekövetkezett eseményekre jellemző, hogy majd minden esetben személyi sérüléssel járnak, és igen gyakran súlyos, illetve tragikus kimenetellel végződnek, szögezte le a somogyi rendőrség. Tekintettel a védtelen közlekedői csoportok biztonságára, a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a jövőben megyeszerte tervez a gyalogos-átkelőhelyek környékén fokozott közúti ellenőrzéseket végrehajtani. Az elérni kívánt cél a balesetek számának csökkentése és a közlekedési kultúra magasabb szintre emelése.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában