Megelőzés

2025.06.23. 10:39

Sokkoló videót közölt a rendőrség, ezt mindenkinek látnia kell a Balatonnál

Mindenütt nem lehetnek ott, de igyekeznek segíteni, még jó tanácsokkal is. Sokkoló videót közölt a somogyi rendőrség a balatoni veszélyekről.

Egy videóban foglalta össze a fiataloknak és a szülőknek a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Siófoki Kórház és Rendelőintézet és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata, hogy mire vigyázzanak az idei balatoni szezonban.

videó
Tragikus üzenetű videóval hívják fel a figyelmünket a somogyi rendőrök a biztonságos fürdőzésre. 

Videón a vízi tragédiák tanulsága

A felvételen egy strandolás fordul majdnem tragédiába, és a történtek után a rendőrök, tűzoltók és a vízimentők együtt csengetnek be a mit sem sejtő édesanyához. Elmondják, hogy mindenütt nem lehetnek ott, de igyekeznek mindenkit megmenteni. Ehhez azonban az kell, hogy a fiatalok tisztában legyenek a víz mélységével, és azzal, hogy másodfokú viharjelzés esetén ne merészkedjenek a tóba, illetve baj esetén hívják a 1817-es segélyhívó számot!

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában