2020.05.31. 20:02
Rendhagyó módon emlékeztünk azokra, akik életük árán is harcoltak a hazáért
A magyar hősök emlékezete nem veszhet feledésbe Kaposváron, hiszen a Mártírok és Hősök Alapítvány minden évben megemlékezéssel gondoskodik erről. Május utolsó vasárnapján azokra a katonákra és civilekre emlékezünk, akik életük árán is harcoltak a hazáért.
Idén rendhagyó volt a megemlékezés, de a szokásokhoz híven szentmisével kezdődök a Hősök templomában. Vajda Gábor plébános a magyar hősök lelki üdvéért celebrált.


Ezt követően a templom előtti Mindszenty téren folytatódott a megemlékezés, mások mellett Borhi Zsombor, Kaposvár alpolgármestere is virággal emlékezett meg a hősökről.
Azt mondta: ez a nap emlékeztet minket ma is, hogy a szabadságot nem ajándékba kaptuk, hanem azért meg kellett harcolni. Ezért még a koronavírus járvány idején is meg kell emlékeznünk azokról a hősökről, akik kivívták.