Fotók és videó!

2023.01.23. 19:25

Ünnepel a város – Kovács Melinda akadémikus lett Kaposvár díszpolgára az idén

Kovács Melinda akadémikus lett idén Kaposvár díszpolgára. A díjat és a többi elismerést a Csiky Gergely Színházban rendezett városnapi ünnepi közgyűlésen adták át.

Marosi Gábor

Fotós: Lang Róbert

Kaposvár 150 évvel ezelőtt, 1873. január 23-án lett rendezett tanácsú város. Az évek óta jól megszokott zenével, a fanfárok hangjával kezdődött el a városnapi ünnepség. Ezután Stefánszky István, a Csiky Gergely Színház művésze adta elő Petőfi Sándor „A XIX. század költői” című versét, majd Szita Károly Kaposvár polgármestere állt színpadra. 

– Ünnepelni jöttünk, megállni, visszatekinteni, emlékezni, megsüvegelni valamit és valakiket – mondta a város vezetője. – A kaposvári emberek csodákra is képesek, ha megkapják a lehetőséget, hogy a saját akaratuk szerint formálják városukat. Tudjuk jól, hogy ezért a földért mindenkor mi vagyunk a felelősek, rajtunk áll, hogy jól mennek-e a dolgok errefelé. És bizony, így volt ez akkoriban is – mondta a polgármester.

– Büszkék vagyunk arra a városépítő, szépítő munkára, amelyet elődeink elkezdtek – folytatta. – Tudjuk jól, közös sorsunkat csak erős közösséggel alakíthatjuk olyanná, amilyenné szeretnénk. Városunk csak akkor lehet sikeres, ha abba az irányban halad, amit együtt határoztunk el. Nekünk Kaposvár a szenvedélyünk. Mi a hegycsúcsra tartunk, oda akarjuk feljuttatni városunkat! A cél nagysága bennünket nem elriaszt, hanem inspirál. Nem nyomaszt, hanem felszabadítja energiáinkat – hangsúlyozta Szita Károly.

A polgármester kiemelte, nem az a kérdés, hogy beérjük-e azzal, ahogyan most élünk, mert mi többet, szebbet, jobbat akarunk. Többet, mert nem érhetjük be azzal, amit eddig elértünk. Többet, mert még nem születik elég gyermek. Többet, mert még mindig nem keres mindenki annyit, amennyit vágyna – tette hozzá. 

A legrangosabb kitüntetést Kovács Melinda akadémikus, egyetemi tanár vette át. A díjazottak nevében a díszpolgár elmondta, onnan kapjuk a megbecsülést, ahol élünk és a mindennapjainkat töltjük. Kiemelte, közös bennünk a lokál patriotizmus az, hogy szeretjük Kaposvárt. 

– A megyeszékhely egy olyan város, ahol a jó dolgokat véghez lehet venni, ahol jó élni – tette hozzá Kovács Melinda. A városnapi ünnepséget gálaműsorral zárták és egy óriási tortával ünnepelték meg a város napját.  

Mutatjuk az elismerések listáját.

 

"Év Sportolója" díj
Farkas Júlia ritmikusgimnasztika-versenyző
Edző: dr. Balogh Orsolya.
Lengyeltóti Bence uszonyos úszó
Edző: Kovács László.
a Fino Kaposvári Röplabda Sportegyesület felnőttférfi-csapata
Edző: Demeter András.

"Kaposvár Szolgálatáért" kitüntetés
Kaposvár Megyei Jogú Város Közgyűlése „Kaposvár Szolgálatáért” kitüntetést adományoz azoknak a kaposvári polgároknak, akik szakmai vagy társadalmi tevékenységükkel nagymértékben előmozdították a város tudományos, szellemi, gazdasági vagy közösségi életének fejlődését, és ezzel kivívták a polgárok megbecsülését. Továbbá a Polgármesteri Hivatalban és az önkormányzat intézményeiben kiemelkedő szakmai felkészültséggel dolgozóknak, akik magatartásukkal és munkájukkal jelentős mértékben előmozdították az önkormányzati feladatok végrehajtását, a köz szolgálatát.

Kaposvár Szolgálatáért kitüntetésben részesült precíz és igényes szaktanári, valamint tizenhét éven át felelősséggel végzett intézményvezetői munkájáért Balázs Tibor, a Kinizsi Pál Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola volt igazgatója
a városi beruházások lebonyolítása és az intézmények működtetése érdekében végzett többéves, magas színvonalú és példaértékű munkájáért Balogh Beáta, a Kaposvári Polgármesteri Hivatal Gazdasági Igazgatóságának igazgatója
több évtizeden át empátiával és nagy hozzáértéssel végzett, gyermekközpontú, eredményes pedagógiai munkájáért Csekné Kudomrák Gyöngyi, a Duráczky József Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégium intézményegység-vezetője
a kaposváriak életét több mint egy évtized óta fényképein dokumentáló, városunk szépségét megörökítő, számos hazai és nemzetközi díjjal jutalmazott Kis-Bankné Kondákor Marianna amatőr fotós
több évtizeden át végzett sikeres munkahelyteremtő tevékenységéért, a rászorulók támogatásáért Ladiszlai-Pfeiffer Géza vállalkozó, a kaposvári McDonald’s éttermek üzemeltetője
a magyarságtudatot és a keresztény értékrendet erősítő, mind a felzárkóztatásra, mind a tehetséggondozásra nagy figyelmet fordító, több évtizedes pedagógiai munkájáért Lőrinczné Pálos Éva Antónia, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola magyartanára
a Kaposvári Fúvószenekar és a Kaposvár Helyőrségi Zenekar élén több éven át végzett, a város zenei életét gazdagító és hírnevét öregbítő munkájáért Major András karnagy, zenepedagógus
több mint másfél évtizedes levéltári munkájáért és nagy szakértelemmel megírt tanulmányaiért, amellyel hozzájárult Kaposvár történetének alaposabb megismeréséhez, Nübl János, a Magyar Nemzeti Levéltár Somogy Megyei Levéltárának ügyfélszolgálati csoportvezetője
több évtizeden át végzett példaértékű, fáradhatatlan óvodapedagógusi és közösségi munkájáért Nyári Lászlóné, a Honvéd Utcai Tagóvoda vezetője
másfél évtizeden át magas színvonalon végzett, a város szerteágazó turisztikai feladatait összefogó munkájáért Osvalt Mónika, a Kaposvári Polgármesteri Hivatal turisztikai referense
a Senior együttes meghatározó tagjaként több évtizeden át végzett, a város kulturális életét gazdagító munkájáért Óvári György zenész
több éven át végzett elhivatott, lelkiismeretes, magas színvonalú munkájáért Pintér Andrea, a Kaposvári Humánszolgáltatási Gondnokság gazdasági vezetője
több mint két évtizedes tánctanári munkájáért, a tehetséggondozásban elért eredményeiért Simonyi-Hornyák Hajnalka, a Mikrokozmosz Református Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa
több éven át végzett, eredményes közösségi és kulturális munkájáért, hagyományőrző tevékenységéért Varga Józsefné, a Nyugdíjasok Kaposvár-Kaposfüredi Egyesületének elnöke
több mint három és fél évtizeden át végzett, magas színvonalú, lelkiismeretes, a kaposvári színház hatékony működését biztosító munkájáért Zókáné Orbán Gyöngyi, a Csiky Gergely Színház főkönyvelője

"Pro Urbe Kaposvár" kitüntetés
Kaposvár Megyei Jogú Város Közgyűlése „Pro Urbe Kaposvár” kitüntetést adományoz azoknak a személyeknek, közösségeknek és szervezeteknek, akik (amelyek) a tudományok, a művészetek, a fejlesztés, a kutatás, a gyógyítás, az oktatás-nevelés vagy a gazdasági élet terén kifejtett példaértékű, magas színvonalú munkájukkal hozzájárultak Kaposvár fejlődéséhez, hírnevének növeléséhez.

Pro Urbe Kaposvár kitüntetést kapott több évtizedes, magas színvonalú oktatói és tudományos munkájáért dr. Komáromi Gabriella irodalomtörténész
magas színvonalú munkájáért, amellyel hozzájárult Kaposvár építészeti értékeinek megóvásához és gyarapításához L. Balogh Krisztina építész
több évtizedes, magas színvonalú gyógyító, oktató- és tudományos munkájáért dr. Szekeresné dr. Battyáni Zita bőrgyógyász főorvos
a hátrányos helyzetű gyermekek korai fejlesztését segítő, áldozatos munkájukért a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Szociális és Fejlesztő Központ kaposvári Biztos Kezdet Gyerekházának dolgozói
"Kaposvár Város Díszpolgára" kitüntetés
Több évtizedes oktatói és tudományos munkájáért, amellyel hozzájárult az egészségtudatos gondolkodásmód elterjesztéséhez, a felsőoktatás színvonalának emeléséhez és Kaposvár hírnevének öregbítéséhez a „Kaposvár Város Díszpolgára” kitüntetést vehette át prof. dr. Kovács Melinda akadémikus, egyetemi tanár.

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában