Fotók és videó!

2025.03.21. 19:09

„UFO-testrészt” árulnak 8 millióért az interneten, a Balatonból került elő

Nyolcmillió forintért árulnak egy 1943-ban talált „állkapcsot” a ritkaságok adásvételére specializálódott Galeria Savaria online piactéri weboldalon. Kordos László paleontológus, egyetemi tanár a Pecaverzumnak elmondta, ő mennyi pénzt adna a Balatonról származó tárgyért, kiemelve, hogy az eladásra kínált testrész leginkább a harcsa mellúszó tüskéire hasonlít.

„UFO-testrészt” árulnak 8 millióért az interneten, a Balatonból került elő

A hirdető a portékát állkapocsnak nevezi, amelyet a leírás szerint 1943-ban találták a Balaton jegén. Méghozzá akkor, amikor a nagyszülei lovas kocsival keltek át a befagyott tavon.

balatoni ufo testrész
A hirdető oldalra feltöltött fotó a balatoni „UFO-testrészről”

A témában szakértők azt is elképzelhetőnek tartják, hogy meteorittal érkezhetett a Földre, esetleg a Balaton helyén, az egykori Pannon-tengerben élt lény állkapcsa is lehet. Hogy milyen élőlényé? Nem tudjuk.

 – írja a hirdető, hozzátéve, hogy az eltelt évtizedekben megannyi vadabbnál vadabb elképzelés született az állkapocs származását illetően.

Ezeket nem ismertetem, mert az ilyen találgatások nem méltóak ehhez a »rejtélyhez«. Azt még az ehhez »nem értők« is érthetetlennek találták, hogy az állkapocs anyaga láthatóan nem fossziliának, hanem inkább csontszerkezetűnek tűnik.

 – fogalmazott az eladó.

A hirdetésben egy hét éve feltöltött YouTube-videó is fellelhető, amelynek a címében arra utalnak, hogy a csont egy UFO-tól, földönkívülitől származhat – írja a Pecaverzum.

Halé lehet a balatoni „UFO-testrész”?

A Pecaverzum megkérdezte Kordos László paleontológust, egyetemi tanárt, az MTA doktorát, akinek a szakterületei közé tartozik a geológia (őslénytan), a biológia (biodiverzitás) és a történeti környezettan.

– Izgató a nyolcmilliós kérdés, amiért persze semmit sem adnék. Tehát a drágácskáról azt tudom mondani, hogy biztosan hal a csontszerkezet alapján. Állapota miatt nem fosszilis, és látszik rajta, hogy igencsak megpucolták. Hogy melyik része lehet, abban csak megalapozott tippjeim vannak. Nem állkapocs, nem garatfog, leginkább a harcsa mellúszó tüskéire hasonlító. Sajnos a Természettudományi Múzeum halgyűjteménye most kurátor nélküli, nehéz lenne segítség nélkül tájékozódni. Mellékelek egy harcsás cikket, amire sok más mellett támaszkodtam – reagált az egyetemi tanár a megjelent hirdetésre annak megtekintése után.

A Kordos László által említett, Palaeontologia Electronica folyóiratban megjelent tanulmány a délkelet-európai harcsafélék késő cenozoikumi fosszíliáit vizsgálja, különös tekintettel azok evolúciójára és földrajzi elterjedésére.

A kutatás szerint a harcsák (Siluriformes) maradványai gyakran előkerülnek a miocén és pleisztocén rétegekből, és az úszótüskéik formája, mérete, valamint fogazottsága az idők során jelentős változásokon ment keresztül.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában