2025.03.11. 20:00
Kincsvadászok: kalapács alá került a balatoni kandallóóra
Kandallóórával jelentkezett a Kincsvadászok című műsorba egy balatonvilágosi férfi. Pintér György azt szerette volna, ha valamelyik licitáló megadja a 200 ezer forintos álomárat érte. Mutatjuk, hogyan sikerült a televíziós aukció.

Forrás: TV2/Kincsvadászok
– Nyugat-európai utazásom során került hozzám ez az óra – mondta a műsorban Pintér György. – Egy barátomnál voltam Hollandiában, és egy régiségpiacon vettem meg. A szerencsejátékkal kapcsolatos témája fogott meg igazán. Nagyon kötődöm hozzá, mert ha ránézek, akkor mindig az élet jut eszembe, hogy a szerencse forgandó – emelte ki a balatonvilágosi férfi. Pintér György hírportálunknak elmondta, nagyjából 25-30 évvel ezelőtt kezdett elmélyedni az órák világában. Azóta a „téma” szakértőjévé vált, ezért is gondolt arra, hogy miután a Kincsvadászok készítői megkeresték, igent mond a műsorra és elviszi a licitálók elé az egyik kedvenc óráját.

Forrás: TV2/Kincsvadászok
Az adásban azonban szembesülni kellett azzal, hogy a kandallóra nem feltétlenül ér annyit, amennyiért szeretne túladni rajta. Még be sem került a licitálok elé, Megyesi Balázs műtárgyszakértő felhívta a figyelmét, hogy a kért 200 ezer forintnál jóval kevesebb a becsértéke a tárgynak. A szobor órán egyébként középkori harcosok láthatóak, akik kockajátékkal ütik el az időt. Látszik, hogy kidobták a három darab hatost, ami az ördög számára utal. Az óra készítője ezét is ábrázolta az egyik katonát, félig ördögfejűnek.
Alaposan átgondolták a licitet
Miután Pintér György bejutott a stúdióba, a licitálók alaposan szemügyre vették a tárgyat, és megtették az első ajánlatot az óráért. A licit 30 ezer forintról indult, majd szépen ment felfelé az ár. Végül Katona Szandra galériatulajdonos, igazságügyi műtárgyszakértő csapott le az órára 90 ezer forintért. Pintér György azonnal megkapta az ajánlott összeget, majd hozzátette, kevesebbet kapott érte, mint amire gondolt, ezért elmegy majd egy pókerversenyre, ahol megpróbálja megduplázni a pénzt.