Március 15.

2025.03.15. 16:05

Tisztelegtek a múltunk nagyjai előtt a nagyatádiak

Nagyatádon a Kossuth szobornál gyülekeztek az ünneplők és megemlékezők. Ludas László polgármester ünnepi köszöntőjében arra utalt, nem sok helyen tudnak úgy megemlékezni a március 15-ei nemzeti ünnepünkről, mint Nagyatádon, a 122 évvel ezelőtt felállított Kossuth Lajos szobránál. 

– Örül annak, hogy a hideg, esős idő ellenére ilyen sokan eljöttek – emelte ki beszédében Ludas László, Nagyatád polgármestere. – 1848 megalapozta a polgári Magyarország létrejöttét. Ma azokról emlékezünk, akik tenni mertek a honért. A mi dolgunk, hogy utódainkat emlékeztessük a szép időkre. 1848. március 15.-e minden magyar ünnepe, bárhol is éljenek a világban. Tisztelgünk múltunk nagyjai előtt. 

március 15
Március 15.-e alkalmával Nagyatádon is megemlékeztek a hősök előtt 
Fotó: Györke József

Az ünnepi köszöntő után a Bárdos iskola tanulói adtak érzelmes műsort, majd az állami szervek és a közösségek elhelyezték a tisztelet és megemlékezés koszorúit a szobor talapzatánál. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában