Sonline.hu videó

2025.05.22. 13:43

Extrákkal élnek és ezt bátran vállalják, nézd meg, miket alkottak - fotókkal

A sajátos nevelési igényű (SNI) gyerekek különlegesek, mozgékonyak, és ha speciális módon foglalkoznak velük, akkor a korlátok is feloldhatók. Megmutatták a tehetségüket az SNI-s gyerekek a kaposvári díjátadón.

Huszonöt oktatási intézmény 200 tanulóját szólították meg a Most mutasd meg! pályázattal, közülük 60 diák munkáját díjazták. A díjakat csütörtökön adták át a kaposvári városháza dísztermében, szülők és pedagógusok jelenlétében. A pályázatra azokat a gyerekeket invitálták, akik a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ utazó gyógypedagógusai által részesülnek ellátásban a többségi integráló intézményekben. Hétszáz SNI-s tanulót látnak el a városban és környékén óvodától a középiskoláig, és mindenki tehetséges valamiben, mondta Kovács Attila főigazgató. A sport és a művészetek kiugrási lehetőséget adnak, ami kompenzálja a hátrányokat. A pályázat idei témája a technológiai fejlődés volt. 

SNI
SNI-s gyerekeket díjaztak a kaposvári városháza dísztermében
Fotó: Lang Róbert

Az SNI-s gyerekek extrákkal élnek    

– Egy kis hőlégballont készítettem, amit ki is próbáltunk – mutatta be pályaművét László Hanna Gabriella, a szentbalázsi általános iskola 4. osztályos tanulója. Hirschné Póda Anikó igazgató hozzátette: tőlük 20 gyerek pályázott, és eredménytől függetlenül nyertesnek mondhatók.  
Sárdi Péter, a Kaposvár- Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács elnöke szerint az SNI-s gyerekek semmivel sem kevesebbek másoknál. A mesterséges intelligencia már az ő életük részévé is vált, de csak a pályázathoz hasonló bemutatókkal lehet egymással kommunikálni és barátságokat találni. 

A Kaposvári Tankerületi Központ fenntartóként csatlakozott a kezdeményezéshez, Sinka Szilvia igazgató kifejtette: a többségi iskolákban egyre nő az integráltan oktatott SNI-s gyerekek száma, miközben a mai pedagógiát a tehetségekre figyelve kell kialakítani. A résztvevőket Szita Károly polgármester is köszöntötte, aki szerint a tehetség összetartozást teremt. Benczéné Csorba Margit, a Bárczi korábbi főigazgatója elmondta: az SNI-s gyerekek extrákkal élnek, és ezt merészen vállalják, olyasmiről is van véleményük, hogyan alakította át a technológiai a világunkat.     

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában