2024.08.08. 15:06
Ősi motívumokkal jeleníti meg a nőiséget Kertész Boróka
Már fiatalon úgy érezte, hogy egyidős a világmindenséggel Kertész Boróka, erdélyi festőművész, akit már gyerekként az érdekelt, ami a művészettel, a hittel, és a történelemmel kapcsolatos.
Fotó: TIBOR KOVACS
Számára a legjobb dolog az életében a festészet, és mindenkit arra biztat, hogy tegye azt, ami neki a legjobb, amire elhívást kapott. Mivel Farkaslaka több mint 30 éve Lengyeltóti testvértelepülése, Kertész Boróka több szálon kötődik Somogyhoz. Több mint tíz éve már volt kiállítása, említette meg Lőrincz Sándor, a Somogy Vármegyei Kormányhivatal galériájának vezetője. Csütörtökön a második kiállítása nyílt meg az alkotónak, és az azóta eltelt években a 34 éves fiatalasszony két gyermeknek adott életet. A Temesvári Egyetemen festészet szakon tanult.
Tulipán, életfa, tündérkert, nagyboldogasszony – néhány motívum, amellyel a festőművész a nőiséget, az anyaságot, az életigenlést mutatja be színek és formák segítségével. A nő is ég című kiállítása a magyar nyelvvel is játszik. Móring József Attila kormánybiztos, somogyi országgyűlési képviselő már gyermekkora óta ismeri Borókát és a családot.
Kertész Boróka kiállításának megnyitója
Fotók: Kovács Tibor– A mai, értékvesztettnek tűnő világban fontos, hogy azok a pontok elérhetőek legyenek, amelyek összekapcsolnak a természettel és a természetfölöttivel – mondta a megnyitón az országgyűlési képviselő. – Ebben segít Boróka hitvallása, töltekezhetünk a műveiből.
Boróka már gyerekként reggelente hat órakor már azzal ébredt, hogy ma még nem rajzolt semmit, idézte fel édesanyja, Hadnagy Jolán, aki a Farkaslakai Művészeti Egyesület elnöke is. A kaposvári kiállításmegnyitón erdélyi népdalokat adott elő, hogy erősítse a határon túli és az anyaországi magyarság összetartozását.