Meglepetésre kikapott a Kaposvári KK csapata a MAFC együttesétől az MTOK VII. Orosz László férfikosárlabda emléktornán.

Kun Zoltán

Kaposvári KK–MAFC 63–75 (18–15, 11–13, 18–17, 16–30)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Horváth A., Szalai, Benedek.

A torna második mérkőzésén a fővárosiakkal csaptak össze a házigazdák. A vendégeknél első alkalommal játszott ellenfélként az elmúlt szezont még kaposváriként töltő Fodor Márton és a korábban szintén a somogyiakat erősítő Bennet Davis. A kaposváriak kezdtek jobban és a negyed feléig 10–4-es előnyt szereztek. A játékrész végére aztán Hot triplájával felzárkóztak a budapestiek. A folytatásban eleinte akadozott a somogyiak támadójátéka, a vendégek pedig Neighbour duplájával átvették a vezetést. Fodor nagy tapsot kapott a pályára lépésekor, és hamar megszerezte első tripláját is. Ennek a kaposvári szurkolók már kevésbé örülhettek, annak már jobban, hogy a somogyiak félidő zárásáig legalább fordítottak.

Davis duplájával indult a harmadik negyed, de MAFC-ban Cvetkovics és Misek hamar a kipontozódás szélére került. A 24. percben Evans is betalált végre a kaposváriaknál, de a kimaradó büntetők miatt elmaradt az újabb egyenlítés. Erre a 29. percig kellett várni, amikor Ivosev szerzett közeli kosarat. A záró szakasz előtt 47–45 volt az eredmény, de pár perc múlva Fodor kosaraival ismét a MAFC tartott előrébb. Folyamatosan a felzárkózásért küzdöttek a hazaiak, de a hibákat jól kihasználó vendégek tíz pont fölé tornázták a különbséget. A hazaiak hibáit kihasználó Fodorék végül meglepetésre a meccset is megnyerték.

Kaposvári KK: Dunn (17), Evans (11/3), Ivosev (16/3), Hendlein (6), Spica (7). Csere: Hock (6), Blaskovits (-), Bogdán (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

MAFC: Hot (15/6), Misek (11/3), Lakits (6), Cvetkovics (2), Davis (13/3). Csere: Neighbour (17/6), Fodor M. (11/6), Debreceni (-), Szanyi (-). Vezetőedző: Jovica Arsics. Edző: Bors Miklós.

Kipontozódott: Cvetkovics (a 37. percben), Misek (a 39. percben).

Az első mérkőzésen

Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex SZTE Szedeák 91–76 (24–20, 18–17, 22–18, 27–21)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Farkas, Söjtöry, Koncsek.

Pécsi VSK-VEOLIA: Durham (17/6), Supola (12/6), Bíró O. (5/3), Budimir (16/6), Sarlija (6). Csere: Djukics (10/6), Harazin (7), Demeter (8/6), Antóni (-), Simon K. (10/6). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (8), Fortune (4), Csirics (11/6), Juhos (16/6), Sulovics (16). Csere: Kovács Á. (10/3), Wirth (11/3), Kerpel-Fronius G. (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Kipontozódott: Boltics (a 37. percben).

Mivel a MAFC csapata egy pénteki fővárosi gála miatt nem tud Kaposváron pályára lépni az előre hirdetett időpontban, így pénteken nem lesznek helyosztók, 16.30 órakor Kassa–Szeged, míg 18.30 órakor Kaposvári KK–Pécsi VSK mérkőzéseket rendeznek a Városi Sportcsarnokban.