gála

2018.03.08. 19:48

Kaposvár ifjú bajnokait és felkészítőiket köszöntötték

A hagyományokat követve a Munkácsy Mihály Gimnáziumban köszöntötték és díjazták azokat a 16 éven aluli kaposvári sportolókat, akik tavaly a korosztályos országos bajnokságokon, illetve az előző tanév diákolimpiai döntőin a dobogó tetejére állhattak. A gálán száznál is több versenyzőt és 35 „aranykovács” mestert jutalmaztak.

Fenyő Gábor

A díjazottak

Korosztályos országos bajnokok és diákolimpiai aranyérmesek (13)

Birkózás: Fáth Laura, Kajtán Gréta.

Ökölvívás: Matesz Viktória, Györei Barnabás, Lakatos Zsolt.

Judo: Schneider Sára.

Kéttusa: Sárközi Szabolcs.

Táncsport: Kiss Flamina Hanna, Bódis Botond.

Úszás: Korvicska Péter, Sárközi Szabolcs, Vincze Marcell.

Uszonyos úszás és búvárúszás: Stadler Csenge, Korvicska Péter, Kováts Alex, Vincze Marcell.

Diákolimpiai bajnokok (16 plusz nyolc csapat)

Atlétika: a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos leány többpróba csapata (Aumann Viktória, Horváth Csenge, Kishanti Petra, Kurucz Diána, Szerencsés Mimi, Vatulik Réka); a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos leány 4x600 méteres váltója (Aumann Viktória, Kishanti Petra, Szerencsés Mimi, Vatulik Réka); a Kaposvári Általános Iskola III. korcsoportos leány mezei futó csapata (Nagy Bianka, Pénzes Adél Virág, Rajnai Zsófia, Szőke Szabina, Takács Panna); a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos leány mezei futó csapata (Aumann Viktória, Horváth Csenge, Kishanti Petra, Kurucz Diána, Szerencsés Mimi, Vatulik Réka); a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos fiú mezei futó csapata (Csatos Balázs, Horváth Barnabás, Landor Patrik, Németh Máté, Teglovics Bálint); a Munkácsy Mihály Gimnázium V. korcsoportos leány mezei futó csapata (Csepeli Angéla, Paluska Petra, Szász Adél, Szerencsés Lili, Szerb Katalin).

Birkózás: Déri Dominik, Rézműves Patrik.

Judo: Farkas Barnabás, Naji Dávid.

Kajak-kenu: Stadler Dóra, Spingár Petra, Szerafin Zsófia, Tóth Adorján, Tóth Bertalan.

Ritmikus gimnasztika: Borbély Kata, Szerafin Gréta.

Táncsport: a Munkácsy Mihály Gimnázium-Ametiszt TSE serdülő leány csapata (Bakó Sára, Halmóczki Lili, Horváth Regina, Jeges Jázmin Mirjam, Szabó Imola, Varga Eszter).

Tollaslabda: Rostás Natália.

Úszás: az Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnázium V. korcsoportos 4x50 méteres fiú gyorsváltója (Csikós Gergely, Ihárosi Dániel, Ringl Dániel László, Tóth Bence).

Uszonyos úszás és búvárúszás: Hamlin Dorothy, Hamlin Matthew, Lengyeltóti István, Stadler Bence.

Korosztályos országos bajnokok (38 plusz három csapat)

Birkózás: Kiss Krisztina, Járfás András.

Fitnesz: Nábrádi Júlia, Kéki Bori, valamint a Bakó-Sas Fitnesz SE gyermek leány csapata (Kovács Orsolya, Simon Csenge, Kordély Szonja, Szabó Kinga, Nábrádi Júlia, Kéki Bori).

Judo: Koller Balázs, Schneider Barnabás, Nagy Márk, Rostás Gyula.

Ökölvívás: Bogdán Dorina, Horváth László.

Quadratlon: Tapaszti Bence.

Ritmikus gimnasztika: Király Gréta, Kirkovits Dorottya, valamint a Lovasakadémia SC junior csapata (Balázs Kata, Gál Bernadett, Horváth Boglárka, Károly Kata, Szombathelyi Zsófia).

Röplabda: a Kaposvári Röplabda Akadémia Utánpótlás Műhely serdülő fiú csapata (Csíkvár Máté, Csordás Barnabás, Kiss Máté, Kovács Dániel, Márton Mátyás, Ozsváth András, Pusztai Olivér, Szabó Bence, Szabó Barna Frigyes, Tanai Gergő, Tóth Máté, Vimola Márk).

Táncsport: Márton Lili, Kovács Péter Benedek, Landi Dominik.

Uszonyos úszás és búvárúszás: Bank Loretta, Durgó Katalin, Győrffy Lili, Horváth Gabriella, Kováts Tamara, Király Eszter, Marosi Bianka, Ötvös Korina, Ötvös Réka, Pete Fanni, Pálca-Juhász Emese, Posza Dorina, Szántó Réka, Tiszperger Dorina, Tiszperger Júlia, Tóth Luca, Bögözi Hunor, Landor Patrik, Plessek Marcell, Stéger Gellért, Tasnádi Martin, Török Bence.

Az „aranykovácsok„ (35)

Atlétika: Ács Lajosné, Dovigyel Csaba, Hirt Mihály, Lukács Sándor.

Birkózás: Kajtánné Tornai Hedvig, Kajtán László, Takács László.

Fitnesz: Bakó-Sas Médea, Forgács Petra.

Judo: Böröcz Zsolt, Kéki Márton, Pilbauer István.

Kajak-kenu: Faludy András, Horváth Gergő, Horváth Attila, Somogyi Péter.

Ökölvívás: Kiss Béla, Vajmi Csaba.

Ritmikus gimnasztika: Balogh Orsolya, Boros Ninetta, Oláh Dóra, Szolnoki Nikolett.

Röplabda: Varga Péter.

Táncsport: Bódis-Nagy Katinka, Simonné Kutas Zita, Simonyi Hornyák Hajnalka.

Tollaslabda: Kovács Krisztián.

Úszás: Kulcsár József.

Uszonyos úszás és búvárúszás: Lábodi Laura, Szabó Anett, Varga-Takács Barbara, Kovács László, Hajdu Sándor, Makatics Péter, Meiszterics László.

A 2016/2017-es tanév kaposvári diáksportolói

Leányok: Kajtán Gréta birkózó (Kisfaludy Utcai Tagiskola; Kaposvári Sportközpont és Sportiskola – az edzői Kajtánné Tornai Hedvig, Kajtán László és Takács László).

Fiúk: Naji Dávid judós (Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnázium; Kaposvári Judo Klub – az edzői Böröcz Zsolt és Kéki Márton).

Csapatban: a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos leány többpróba – és egyben 4x600 méteres, valamint mezei futó – csapata (Aumann Viktória, Horváth Csenge, Kishanti Petra, Kurucz Diána, Szerencsés Mimi, Vatulik Réka – az edzőik Ács Lajosné, Dovigyel Csaba és Lukács Sándor).

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában