röplabda

2018.03.04. 20:12

Negyedszer csaptak össze, ismét a Vegyész ünnepelhetett

Röpke két hónap alatt immár negyedszer találkozott egymással a bajnoki címvédő Fino-Kaposvár és legnagyobb riválisa, a Vegyész RC Kazincbarcika. A forgatókönyv sajnos nem változott, vagyis negyedszerre is borsodi siker született.

Fenyő Gábor

A bajnoki alapszakasz utolsó meccsén a házigazda Fino-Kaposvár alakulatának legalább két szettet kellett volna nyernie ahhoz, hogy meg legyen a második hely. A Barcika alapszakasz-győztesként érkezett a somogyi megyeszékhelyre, s számukra „csupán” annyi volt a tét, hogy megőrzik-e hazai veretlenségüket. Megőrizték, azaz immár 24 meccs óta veretlenek.

A nyitójátszmában végig a házigazda kaposváriak irányították a játékot, ám hiába vezettek már 24–20-ra, nem sikerült behúzniuk ezt a szettet. A Barcika egymás után hat somogyi játszmalabdát hárított, amikor viszont nekik lett szettlabdájuk, azt mindjárt értékesítették is.

Az elveszített nyitójátszma „megfogta” a kaposvári együttest, ráadásul sokat is hibáztak, megkönnyítve így a Vegyész dolgát.

A harmadik felvonásban aztán érkezett Kulcsár Adrián, aki rögtön egy pontot érő megmozdulással vetette magát észre. Fej-fej mellett haladt a két társaság, ám a végjáték ezúttal a hazaiaké volt.

A negyedik, utolsó játékrész is szoros csatát hozott. Remek mezőnymunkát láthattunk a borsodi társulattól, a 80-szoros macedón válogatott Vlado Milev pedig tarthatatlan volt: csak ebben a felvonásban 10 pontot szerzett. A végén hiába zárkózott a Fino-Kaposvár, a 98 perces ütközet végén a vendég kazincbarcikaiak ünnepelhettek.

Az elmúlt nem egészen két hónapban négyszer csapott össze egymással a Fino-Kaposvár és a Vegyész RC Kazincbarcika, s mind a négy alkalommal a borsodiak kerültek ki győztesen. Ezzel a vereséggel a Fino a bajnoki alapszakasz második helyéről is lecsúszott, ami azt jelenti, hogy a bajnoki elődöntő Kecskeméten kezdődik majd. A Magyar Kupa döntője már elúszott. Lehet, hogy a bajnoki finálé is csupán álom marad...

Fino-Kaposvár–Vegyész RC Kazincbarcika 1–3 (–26, –20, 22, –23)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. V.: Halász T., Árpás.

Fino-Kaposvár: Keen (5), Nikolov (6), Nagy J. (10), ifjabb Nagy P. (20), Bögöly (14), Vajda T. (1). Csere: Pápai P. (liberó), Kiss M. (liberó), Kalmár Á. (–), Szabó Bence (–), Kulcsár A. (2), Horváth K. (–). Vezetőedző: Demeter György.

Vegyész RC Kazincbarcika: Páez (3), Mészáros D. (6), Juhász P. (9), Szabó D. (9), Blázsovics (5), Banai (10). Csere: Gebhardt Á. (liberó), Dudás T. (liberó), Kozsla (1), Árva (7), Toronyai (–), Milev (12), Gebhardt N. (3). Vezetőedző: Daniel Oravec.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 5–4, 10–6, 15–11, 20–18, 24–20, 24–24, 25–24, 26–25, 26–28 (27 perc).

2. játszma: 4–5, 5–7, 8–10, 12–15, 17–20, 20–25 (21 perc).

3. játszma: 4–5, 8–10, 10–10, 15–12, 19–20, 23–22, 25–22 (25 perc).

4. játszma: 5–3, 10–9, 10–12, 15–14, 19–18, 19–22, 21–24, 23–25 (25 perc).

Röplabda NB II. – Nyugat

Férfiak – 16. forduló:

Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino U21–Zalaegerszegi TE RK 3–0 (18, 20, 23)

Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino U21: Szabó Bence, Szabó Barna Frigyes, Kiss M., Kulcsár A., Illés M., Takács B. Csere: Jámbor D. (liberó), Csordás B., Pusztai O. Edző: Nagy József.

A Nagy József vezette házigazda Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino U21-es társulata magabiztosan, 15 győzelemmel és csupán egyetlen vereséggel zárta a bajnoki alapszakaszt.