labdarúgás

2018.06.03. 19:58

Bajnokcsapat! Egy osztállyal feljebb bizonyíthat a Rákóczi

Már bajnokként lépett pályára a Kaposvári Rákóczi FC együttese a THSE-Szabadkikötő ellen. Waltner Róbert a szezon utolsó mérkőzésén több olyan labdarúgónak is bizalmat szavazott, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak.

Klein Péter

A fiatalok közül Herzsenyák Áron gólt szerzett, Tratnyek Dániel pedig remek védőmunkával hívta fel magára a figyelmet. A vendégek sorfallal, míg a szép számú hazai közönség vastapssal fogadta a kaposvári labdarúgókat. A Rákóczi labdarúgói pár perc múlva újra okot adtak a tapsra, hiszen Szakály Attila kiugratása után Andorka Péter előnyhöz juttatta a bajnokcsapatot. A félidő hajrájában Herzsenyák Áront rántotta le a büntetőterületen belül Gál Szabolcs, akit a játékvezető azonnal kiállított. A tizenegyest a sértett végezte el és esélyt sem adva a kapusnak duplázta meg a Rákóczi előnyét.

A második játékrészben a kényelmesen futballozó Rákóczi a csereként beálló Kollega Krisztián lövésével növelte tovább előnyét. A vendégek Németh Gábor átlövésénél és Pokó Ajtony közeli kísérleténél is közel álltak a szépítéshez, de előbb a jobboldali, majd a felső kapufáról vágódott ki a labda. A hátralévő percekben a kaposváriak sorra dolgozták ki a nagyobbnál-nagyobb lehetőségeket, de újabb gól már nem született.

A Rákóczi ezen a találkozón is bizonyította, hogy készen áll a másodosztályra, ahova három év után jutott vissza. A mérkőzés lefújása után került sor az éremátadásra, majd a játékosok a szurkolókkal együtt ünnepelték a bajnoki címet.

Kaposvári Rákóczi FC–THSE-Szabadkikötő 3–0 (2–0)

Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1000 néző. V.: Szommer (Varga G., Illés).

Kaposvári Rákóczi FC: Gábor P. – Vachtler, Tratnyek, Ur, Fodor M. – Sóron (Kollega K., 60. p.), Szakály A. (Böjte, 71. p.), Nagy K. (Rajczi, 63. p.), Laczkó – Herzsenyák, Andorka. Vezetőedző: Deákvári Antal. Edző: Waltner Róbert.

THSE-Szabadkikötő: Czerula – Baksa, Gál, Kmetyó, Gauzer – Péter A. (Tóth H., 73. p.), Pokó, Bánhidi, Rácz (Németh G., 65. p.) – Altorjai (Révész, 40. p.), Wágner. Szakmai igazgató: Strebek Marcell.

Gólszerzők: Andorka (8. p.), Herzsenyák (39. p. – büntetőből), Kollega K. (62. p.)

Kiállítva: Gál (38. p.).

A forduló további eredményei: Csepel FC–Tarr Andráshida SC a–a, Videoton FC II.–Érdi VSE a–a, Gyirmót FC Győr II.–Pápai Perutz FC a–a, Pénzügyőr SE–Csornai SE a–a, FC Ajka–Dunaharaszti MTK a–a, Puskás Akadémia FC–VLS Veszprém a–a. Pénteken játszották: III. Kerületi TVE–BKV Előre 1–1. Klein Péter