megyei labdarúgás

2019.08.12. 17:39

Kiszakadt a gólzsák a megye kettő nyitányán

A rekkenő hőség ellenére is rengeteg gól esett a Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság első fordulójában.

Az első forduló eredményei

Kaposmérő–Juta 0–2 (0–1)

Kaposmérő, 120 néző. V.: Peti J.

Kaposmérő: Horváth M. – Volner D., Papp D., Ferencz M., Csáki Z., Prukner Á., Horváth M., Szabó L., Orsós J. (Nemes D. a 71. percben), Franzi R., Árbogász A. Vezetőedző: Novák László.

Juta: Vajda K. – Lévai Sz. (Kiss M. a szünetben), Horváth M., Balogh Á., Jovánczai I., Barbarics A., Fazekas G. (Szabó M. a 69. percben), Kocsis P. (László T. az 57. percben), Tóth M., Vadas Z., Makai M. (Huszár Cs. a 71. percben) Vezetőedző: Tóth Norbert.

Gólszerzők: Fazekas G. a 46., Barbarics a 70. percben.

Kiállítva: Szabó L. a 86. percben a játékvezető megsértéséért.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Juta 6–1.

Balatonberény–Öreglak 2–4 (1–4)

Balatonberény, 40 néző. V.: Babos Cs.

Balatonberény: Konkoly A. – Horváth T., Gulyás R., Fitos T., Véghelyi R. (Sárközi Zs., a szünetben), Wolf B., Bakos Z., Karancz K., Nyári T., Pernecz A., Nagy B. Vezetőedzők: Nyári Tibor.

Öreglak: Németh V. – Virágh D., Virágh Krisztián László, Nagy I., Kovács K., Kovács T., Virágh J., Virágh Krisztián, Virágh P. (Tislér L., a 72. percben), Virágh L., Bogdán F. Vezetőedző: ifjabb Kovács Károly.

Gólszerzők: Wolf B. 2 (a 37., és a 63. percben) illetve Virágh J. (a 15. percben), Virágh K. (a 17. percben), Konkoly A. (a 35. percben – öngól), Kovács K. (a 41. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonberény–Öreglak 0–7.

Csököly–Somogyvár 2–6 (1–1)

Csököly, 80 néző. V.: Nagy J.

Csököly: Vajda G. (Gulyás D., a 75. percben) – Bogdán R., Jakab Cs., Baráth Á. (Szántó M., a 23. percben), Benkó E., Vajda G., Paizs Z., Porga J. (Orsós I., a 40. percben), Hideg Gy., Szita G., Bognár J. Vezetőedző: Szován János.

Somogyvár: Jurkovics I. – Piukovics K., Horváth R., Piukovics R., Molnár A., Orsós N., Kesztyűs L., Kaczur K., Molnár F. (Orsós N., a 30. percben), Gelencsér M., Horváth F. Vezetőedző: Petrók Viktor.

Gólszerzők: Bognár J 2 ( a 11. percben 11-esből és az 58. percben), illetve Piukovics K. 2 (a 7. percben 11-esből és a 65. percben), Horváth Ferenc 2 (az 54. és a 74. percben), Balogh P. (a 79. percben), Horváth R. a 88. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Csököly–Somogyvár 2–1.

Karád–Fonyód 6–2 (3–1)

Karád, 40 néző. V.: Takács M.

Karád: Horváth J. – Szőnyi P. (László J. a 81. percben), Huber D. (Madarász B. az 56. percben), Balása M., Késmárki T., Horváth A. (Makár A. a 68. percben), Balása E., Hadaró R., Markaf D. (Barabás Gy. a 76. percben), Bíró D. (Belényesi L. a szünetben), Komáromi B. Vezetőedző: Torma Zsolt.

Fonyód: Csekk Sz. – Czink M., Mercz L., Geiszt T. (Kristóf Gy. a 79. percben), Andermann M., Kovács N., Valkó D., Tompa I. (Bór N. a szünetben), Molnár Á., Valkó T., Molnár M. (Baranyai D. a 31. percben). Vezetőedző: Agócs Attila.

Gólszerzők: Késmárki T. 2 (a 3. és az 53. percben), Szőnyi P. 2 (az 5. és a 65. percben), Balása a 30. percben, Belényesi L. a 93. percben, illetve Molnár Á. a 24., percben, Bór N. az 57. percben.

Az ifjúsági mérkőzés elmaradt.

Böhönye–Berzence 5–0 (2–0)

Böhönye, 70 néző. V.: Károli.

Böhönye: Honfi R. – Banicz R., Banicz K. (Turi T. a 63. percben), Hajdu I. (Márton R. a 63. percben), Sipos A., Garai B. (Beck R. az 57. percben), Garai F. (Bódis G. a 76. percben), Csizmadia T., Tóth T., Kiss B. (Bakos M. az 57. percben), Szalai Zs. (Fejes P. a 63. percben) Vezetőedző: Hanusz János.

Berzence: Kiss K. – Imrei D., Szijártó P., Bozó J., Huber L. (Illés M. a 85. percben), Kollár R. (Horváth Zs. a 68. percben), Tóth P., Kálmán P. (Sass P. a szünetben), Horváth I., Kósz K., Kovacsics K. Vezetőedző: Maronics Péter.

Gólszerzők: Tóth T. a 23. percben, Csizmadia T. 2 (a 37. és a 90. percben), Garai F. 2 (a 42. és az 57. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye–Berzence 3–1.

Lengyeltóti–Balatonföldvár 2–3 (1–0)

Lengyeltóti, 120 néző. V.: Cservölgyi.

Lengyeltóti: Tóth Sz. (Tóth M., a szünetben) – Madarász Sz., Sipos T., Marci R., Ujváry E., Schmida I., Sipos B., Horváth M., Kiss B., Kiss D., Csapó R. Vezetőedző: Sipos Zoltán.

Balatonföldvár: Szabó P. – Tislér N. (Lakos J., a szünetben), Schmidt G. (Kurdi Á., a 81. percben), Kovács R. (Kadlicskó G., a szünetben), Kurdi D. (Nieselberger Á., a szünetben), Bocsev B., Huszár T. (Takács D., a szünetben), Kurdi P., Rusvai L., Óvári A. (Bauman Zs., a 79. percben), Halász T. Vezetőedző: Andorka Péter.

Gólszerzők: Kiss B. (a 6. percben), Nieselberger Á. (a 82. percben – öngól) illetve Takács D. (a 47., és a 66. percben), Nieselberger Á. (a 72. percben).

Kiállítva: Halász T. (a 45. percben) durvaságért.

Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti–Balatonföldvár 12–3.

Kiskorpád–Mezőcsokonya 1–1 (0–1)

Kiskorpád, 70 néző. V.: Benke P.

Kiskorpád: Papp R. – Sznopek B. (Szigeti L. a 88. percben), Komáromi M., Orsós R., Erdei F., Nagy K., Pápai D. (Kovács B. a szünetben), Hortobágyi B., Blinczki D., Szerencsés B., Dózsa R. Vezetőedző: Récsei János.

Mezőcsokonya: Kéri L. – Rákosa J., Balogh R., Szalai N. (Fazekas A. a 80. percben), Mátés B. (Meksz Gy. a 70. percben), Vendriczki B. (Gall N. a 75. percben), Bathó I., Landek M., Ceglédi Cs. (Tábori G. a 65. percben), Szabó D., Szabó A. Vezetőedző: Juhász András.

Gólszerzők: Orsós R. a 85. percben, illetve Szalai N. a 19. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskorpád–Mezőcsokonya 2–3.

A Zamárdi–Balatonszemes mérkőzést november 23-án 13 órára halasztották.

Így folytatják

A hétvégén a második fordulóval folytatódik a megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság, a mérkőzések egységesen 17 órakor kezdődnek.

Szombat: Mezőcsokonya–Lengyeltóti, Balatonföldvár–Böhönye, Fonyód–Zamárdi. Balatonszemes–Csököly.

Vasárnap: Berzence–Karád, Somogyvár–Balatonberény, Öreglak–Kaposmérő, Juta–Kiskorpád.

Mesterlövészek

Kilencen is dupláztak a megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság első fordulójában, tizenhatan pedig egy találatot jegyeztek. A góllövőlista élcsoportja: 1. Bognár Jenő (Csököly), Csizmadia Tamás (Böhönye), Garai Ferenc (Böhönye), Horváth Ferenc (Somogyvár), Késmárki Tamás (Karád), Piukovics Kristóf (Somogyvár), Szőnyi Patrik (Karád), Takács Dávid (Balatonföldvár), Wolf Balázs (Balatonberény) 2-2 gól.