2019.11.10. 15:24

Otthon tartotta a bajnoki pontokat a Csurgói KK

A vártnál nehezebb mérkőzésen sikerült Csurgón tartani a bajnoki pontokat.

Huszár Hajnalka

A csapatkapitányát nélkülöző – Hanusz Egon az Eger elleni találkozón sérült meg, már túl van a műtéten is – somogyi együttes sok hibával kezdte a találkozót. Ugyanakkor a vendégek Kovács Bence két góljával magukhoz ragadták a vezetést. Az első hazai találatra hét percet kellett várni. Kovacsevics vette be a parádésan védő Pásztor kapuját. A félidő derekára sikerült átvenni a vezetést, de nem sokáig örülhetett ennek a somogyi gárda, mert a Mezőkövesdnek sikerült felzárkóznia. Ekkor sorban hagyták ki helyzeteiket a hazaiak. A félidő utolsó percében igazi bombazápor zúdult a csurgói kapura, de Pallag állta a sarat, így a döntés a második félidőre maradt. A második játékrész vendég góllal kezdődött, de ezután Nagy Szabolcs találataival elhúzott a hazai gárda és eldőlni látszott a mérkőzés. A Mezőkövesd alakulata azonban nem hagyta magát. Szívós munkával lefaragta a hátrányát, így öt perccel a vége előtt egyenlő volt az állás. A véghajrában jobban jött ki a lépés a hazaiaknak, Astrashapkin heteseivel és Oslak találatával szemben csak Menyhárt volt eredményes, így a bajnoki pontok a somogyiaknál maradtak.

– Az első félidőben nagyon sokat hibáztunk, bár kidolgoztuk a helyzeteinket nem tudtunk élni a lehetőséggel – értékelt Baranyai Norbert vezetőedző. – A kapuscsere új lendületet adott a játékunknak és sikerült egy kis előnyt kiharcolnunk, amit a találkozó végéig sikerült megtartanunk. Nem játszunk jól, de igyekszünk egyre jobb teljesítményt nyújtani, és a jövő héten a nemzetközi mérkőzésen helytállni.

– Kemény férfias mérkőzésen vagyunk túl – mondta Buday Dániel a matyóföldi együttes vezetőedzője. – Minden dicséret megilleti a csapatomat, mert mind taktikailag, mind fegyelem szempontjából kiváló teljesítményt nyújtottak. Végig méltó ellenfelek voltunk, annak ellenére, hogy az ötvennegyedik perctől érdekes körülmények között, érdekes végjátékban győzött a Csurgó.

További eredmények: FTC-HungaroControl–Dabasi KC VSE 30–29, Váci KSE–Balatonfüredi KSE 21–36, Sport36-Komló–Budakalász Kézilabda ZRT 34–33.

A következő hetekben is komoly kihívások várnak a Csurgói KK együttesére. A somogyiak a férfikézilabda EHF kupában folytatják szereplésüket, ahol a francia első osztályban érdekelt USAM Nimes Gard alakulata lesz az ellenfél. Az első összecsapást a csurgói Sótonyi László Sportcsarnokban rendezik november 16-án, szomabton 15 órai kezdettel. A találkozó visszavágóján november 23-án ugyancsak szombaton, 20.30 órakor lépnek pályára a csapatok a franciaországi Nimesben.