megyei labdarúgás

2020.02.24. 14:58

Tavaszi góleső a megyei másodosztály nyitányán

Nem fukarkodtak a gólokkal a játékosok az ADAMA Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi első fordulójában, a nyolc meccsen összesen harminc találat esett.

A 16. forduló eredményei

Balatonszemes–Zamárdi 3–0 (2–0)

Balatonszemes, 60 néző. V.: Meggyesi.

Balatonszemes: Dobai T. (Farkas T. a 85. percben) – Kerék P. (Sevter M. a szünetben), Szabó L. (Grübl Z. az 58. percben), Galgóczi K. Ódor G. a 74. percben), Böröczky M., Majoros Barnabás (Fábri Á. a 75. percben), Horváth B., Szekér Z., Herczeg M., Majoros Bálint, Réti A. Vezetőedző: Horváth Bence.

Zamárdi: Tóth P. – Venczli L., Nagy M., Olasz B., Hodola T., Horváth G., Torjai M., Subic M. (Maximilian B. az 55. percben), Boda J., Huszár T., Bauer A. Vezetőedző: Szilágyi Csaba.

Gólszerzők: Majoros Barnabás 2 (a 30. és a 35. percben), Sevter M. a 67. percben.

Kiállítva: Herczeg M. a 89. percben kakaskodásért, illetve Bauer A. a 89. percben kakaskodásért, Nagy M. a 93. percben a második sárga lap után.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszemes–Zamárdi 1–1.

Fonyód–Karád 1–3 (0–1)

Fonyód, 100 néző. V.: Knézics.

Fonyód: Barátúri M. – Baranyai D., Valkó D., Bór N. (Kristóf Gy a 65. percben), Kovács N., Bérczi D., Varga D. (Fenyvesi F. az 58. percben), Vándor A. (Samu B. a 62. percben), Tompa I. (Jóna Z. a 68. percben), Valkó T., Németh P. Vezetőedző: Agócs Attila.

Karád: Horváth J. – Makár A., László J. (Bogdán Zs. a 81. percben), Horváth A., Balása M., Késmárki T., Komáromi J. (Sztojka R. a 8. percben), Orosz R., Bíró D., Komáromi B., Tolnai F. Vezetőedző: Torma Zsolt.

Gólszerzők: Fenyvesi F. a 86. percben, illetve Balása M. 2 (az 5. és az 59. percben), Horváth A. a 80. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód–Karád 7–0.

Balatonföldvár–Lengyeltóti 2–0 (1–0)

Balatonföldvár, 80 néző. V.: Horváth Á.

Balatonföldvár: Porédos F. – Rusvai L., nagy J. (Kurdi P. a szünetben), Tislér N., Schmidt G., Kovács R. (Illés K. a 83. percben), Lakos J. (Takács D. a szünetben), Bocsev B. (Kurdi Á. a 78. percben), Nieselberger Á. (Farkas P. a szünetben), Óvári A., Halász T. Vezetőedző: Farkas Zoltán.

Lengyeltóti: Izsák A. – Sipos T., Ujváry E., Alaitner A. (Novák M. a 33. percben), Schmida I., Szekeres G., Izsák P. (Szentes R. a 70. percben), Molnár Gy., Horváth M., Madarász Sz., Kiss D. Vezetőedző: Sipos Zoltán.

Gólszerzők: Kovács R. a 31. percben, Óvári A. a 37. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár–Lengyeltóti 2–0.

Mezőcsokonya–Kiskorpád 2–0 (2–0)

Mezőcsokonya, 100 néző. V.: Kolesánszky.

Mezőcsokonya: Kéri L. – Balogh R., Magyar Z., Mátés B. (Tábori G. a 68. percben), Vendriczki B., Bathó I. (Landek M. a 60. percben), Rákosa J., Szabó D. (Meksz Gy. a 75. percben), Szalai N. (Fazekas A. a 80. percben), Ceglédi Cs. (Stekler J. a 87. percben), Szabó A. Vezetőedző: Juhász András.

Kiskorpád: Imre K. (Patcai B.) – Blinczki Á., Horváth M., Erdei F. (Dávid Z. a szünetben), Nagy K., Hortobágyi B., Blinczki D. (Pápai D. a 70. percben), Sznopek B., Nagy I. (Balogh K. a 85. percben), Szerencsés B., Dózsa R. Vezetőedző: Récsei János.

Gólszerzők: Mátés B. a 9. percben, Szalai N. a 45. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Mezőcsokonya–Kiskorpád 1–0.

Juta–Kaposmérő 4–2 (1–2)

Juta, 100 néző. V.: .Babos Cs.

Juta: Vajda K. – Horváth M., Makai M. (Tóth M. a 42. percben), Huszár Cs., Böjte P., Tóth N., Kocsis P., Szabó M. (Vadas A. a 88. percben), Kovács R., Balogh R. (Lévai Sz. a 85. percben), Devalits S. Vezetőedző: Tóth Norbert.

Kaposmérő: Horváth M. – Kovács P. (Horváth K. a 72. percben), Szabó L., Orsós J., Volner D. (Csáki Z. a 65. percben), Szira M., Franzi R. (Wolf D. a 65. percben), Nemes D., Dobos B., Halász R., Nagy K.. Vezetőedző: Novák László.

Gólszerzők: Tóth N. 3 (a 42., az 51. és a 92. percben), Balogh R. a 65. percben, illetve Orsós J. a 21. percben, Szira M. a 30. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Juta–Kaposmérő 2–4.

Öreglak–Balatonberény 6–0 (1–0)

Öreglak, 100 néző. V.: Kozma J.

Öreglak: Németh V. – Virágh K. L. (Csonka J. a 78. percben), Kollár M., Hilcz J., Virágh J. (Virágh D. a 15. percben), Kovács K. (Tislér L. a 69. percben), Kovács T., Izsó A., Virágh K., Virágh P., Virágh L. Vezetőedző: ifjabb Kovács Károly.

Balatonberény: Konkoly A. – Szép M., Fenusz T., Tóth J., Wolf B., Bakos Z., Kiss P., Karancz K., Kelemen T. (Nagy K. az 52. percben), Fitos T., Nyári T. (Sárközi Zs. a 61. percben) Vezetőedző: Elek István.

Gólszerzők: Virágh L. 4 (a 8., az 51., a 71. és a 88. percben), Virágh D. a 68. percben, Virágh K. a 73. percben.

Kiállítva: Virágh P. a 40. percben a második sárga lap után, illetve Karancz K. a 37. percben a második sárga lap után.

Az ifjúsági mérkőzésen: Öreglak–Balatonberény 2–1.

Somogyvár–Csököly 5–0 (2–0)

Somogyvár, 50 néző. V.: Schell Zs.

Somogyvár: Szilágyi B. – Korcsmár I. (Molnár A. a 68. percben), Piukovics M., Horváth R., Piukovics R., Lakatos R., Kesztyűs L., Márton L. (Kaczur K. a 64. percben), Szita G. (Piukovics I. a 72. percben), Gelencsér M., Piukovics K. Vezetőedző: Miletics Péter.

Csököly: Vajda Gábor I. – Buni Sz. (Vajda Gábor II. a 67. percben), Jakab Cs., Hideg Gy., Viola A., Paizs Z., Porga J., Téglás R. (Bognár Zs. a 83. percben), Szántó M. (Bartal E. a 73. percben), Bognár J., Győrfi M. Vezetőedző: Szován János.

Gólszerzők: Lakatos Roland 2 (a 3. és a 72. percben), Horváth R. a 35. percben, Márton L. a 48. percben, Korcsmár I. az 55. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár–Csököly 7–0.

Berzence–Böhönye 0–2 (0–1)

Berzence, 100 néző. V.: Erdélyi.

Berzence: Lakner M. – Imre D., Czene B., Szijártó P., Bozó J. (Erdei Cs. a 66. percben), Kollár R. (Huber L. a 70. percben), Tóth P., Tóth R,. Horváth I. (Szőke T. az 52. percben), Kósz K., Papp L. Vezetőedző: Maronics Péter.

Böhönye: Gyurkó G. – Banicz R., Banicz K., Sipos A., Prokli G., Garai F. (Bakos M. a 65. percben), Csizmadia T., Komáromi M., Garai B. (Fejes P. a 70. percben), Hajdu I. (Márton R. a 68. percben), Mózes G. (Bódis G. a 82. percben). Vezetőedző: Hanusz János.

Gólszerzők: Prokli G. a 38. percben, Csizmadia T. az 55. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Berzence–Böhönye 1–7.

Így folytatják

A hétvégén (szombaton és vasárnap) a 17. fordulóval folytatódik az ADAMA Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság, a mérkőzések egységesen 14 órakor kezdődnek.

Szombat: Zamárdi–Fonyód, Kaposmérő–Öreglak. Vasárnap: Lengyeltóti–Mezőcsokonya, Böhönye–Balatonföldvár, Karád–Berzence, Csököly–Balatonszemes, Balatonberény–Somogyvár, Kiskorpád–Juta.

Mesterlövészek

A góllövőlista élcsoportja: 1. Szőnyi Patrik (Karád) és Virágh Krisztián (Öreglak) 21-21 gól, 3. Geiszt Tamás (Fonyód) a 19. percben, 4. Tóth Tamás (Böhönye) 18 gól, 5. Horváth Bence (Balatonszemes), Csizmadia Tamás (Böhönye) és Szira Márton (Kaposmérő) 16-16 gól, 8. Szalai Norbert (Mezőcsokonya) 15 gól, 9. Virágh László (Öreglak) 14 gól, 10. Galgóczi Károly (Balatonszemes) és Torjai Miklós (Zamárdi) 11-11 gól.