röplabda

2021.02.07. 09:24

Kecskeméten is kitettek magukért

Kecskeméten is magabiztos győzelmet aratott a Fino-Kaposvár alakulata, így az idei mérlegük hat mérkőzésből hat győzelem.

Hatalmas, mindent elsöprő lendülettel kezdte a kecskeméti fellépését a Fino-Kaposvár, amely villámgyorsan meglépett három ponttal (1–4).

A folytatásban jó darabig őrizte pár pontos előnyét a somogyi alakulat, majd a hajrához érve tátettek még egy lapáttal, s így a nyitó játszmát magabiztosan, kilenc pont különbséggel húzták be. A második játékrészben eleinte fej-fej mellett haladt a két társaság váltott vezetéssel. 8–8-nál aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a vendég somogyi együttes, s most is 20 pont alatt tartották kecskeméti ellenfelüket. A harmadik, utolsó felvonásban próbálta tartani a lépést a házigazda Kecskemét a Fino alakulatával, de a szett második felében állva hagyták őket a kaposváriak. Egy mérkőzéslabdát még hárítottak a hazaiak, ám a Fino-Kaposvár végül 71 percnyi játék után pontot tett a találkozó végére.

A kecskeméti ütközet pontgyárosa az orosz Vitalij Melnikov és Sogo Yusnaikel Argilagos volt; a Fino-Kaposvár és a házigazda Kecskeméti RC légiósa egyaránt 17 pontot termelt.

A Fino alakulata az idei évben még hibátlan: hat tétmeccs, hat győzelem. A reményeink szerint ez a remek sorozat a jövő héten, csütörtökön este Kazincbarcikán is folytatódik majd.

Kecskeméti RC–Fino-Kaposvár 0–3 (–16, –18, –20)

Kecskemét, Messzi István Városi Sportcsarnok (zárt kapuk mögött). Vezette: Tillmann, Szabó P.

Kecskeméti RC: Kaszap (1), Krupánszki (7), Rabeka (5), Argilagos (17), Gabhardt N. (5), Nagy J. (3). Csere: Deák M. (liberó), Kandulinski (2). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Fino-Kaposvár: Keen (2), Bögöly (9), Ouyachi (12), Melnikov (17), Horváth K. (9), Makarov (7). Csere: Bozóki Bence (liberó), Veletsky (–), Kiss M. (–), Kalmár Á. (–), Iván G. (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin. Edző: Demeter András.