röplabda

2021.03.30. 20:29

A bronzéremért léphet pályára a Diamant

Kikapott hazai pályán a SWIETELSKY-Békéscsabai RSE csapatától az 1 . MCM-Diamant Kaposvár a női röplabda Extraliga elődöntőjének negyedik mérkőzésén, így a bronzéremért léphet majd pályára.

Nem a legjobb előjelekkel várhatta a SWIETELSKY-Békéscsabai RSE a női röplabda Extraliga elődöntőjének negyedik mérkőzését, hiszen három játékosára sem számíthatott Tóth Gábor vezetőedző. Glemboczki Zóra, Barbora Koseková és Marta Drpa sem lehetett ott a társaival, míg a túloldalon az ukrán-azerbajdzsáni center, Olena Kharchenko nem volt hadra fogható. A vendégek egy esetleges győzelemmel bejutottak volna a fináléba, ám a hazaiak fogadkoztak, mindent megtesznek a győzelemért, s így az ötödik összecsapásért.

Nagy elánnal kezdte a találkozót a Diamant, így már rögtön az elején jelezte, valóban el akar még egyszer utazni a Viharsarokba. Folyamatosan nőtt a házigazda előnye, főleg Szara Kliszura és Tatjana Matics volt elemében, de a mindössze 17 esztendős Kump Alíz is szép megmozdulásokkal vétette észre magát. A hajrában már nyolc volt a két csapat közötti különbség, s innen már nem tudtak felállni a tartalékos csabaiak.

A második szettben alaposan beragadt az MCM, s főleg jó nyitásokkal elhúztak a csabaiak. Szasa Nedeljkovics kikérte mind a két idejét, de hiába, rengeteget hibáztak a somogyiak, a tálcán kínált lehetőségekkel pedig élt az ellenfelük, mely begyűjtötte első részsikerét. Egy-egy rossz szerva vezette fel a harmadik játszmát, s a kezdeti hazai dominancia után fokozatosan játékba lendültek a vendégek, s 9–12-nél magához is rendelte játékosait a kaposváriak szabadkai mestere. A folytatás nagy küzdelmet hozott, de a vezetést nem engedték ki a kezeik közül a békésiek, akik megnyerték ezt az etapot is.

A negyedik felvonásban egészen 15–15-ig fej fej mellett haladtak a felek, ám ekkor egy vitatható játékvezetői ítélet és egy jó Konstantinou-blokkal ellépett a BRSE, de Kump Alíz remek nyitásaival egyenlített a Diamant, mely Kliszura bombájával, a szerb zseninek ez volt a 26 pontja, a vezetést is átvette (20–19). A rendkívül izgalmas hajrát is KirályTálas Zsuzsannáék bírták jobban idegekkel, s ezzel kiharcolták a mindent eldöntő ötödik szettet. A 15 pontig tartó küzdelem elejét nagyon megnyomta a Békéscsaba, mely háromegységnyi előnnyel érkezett a térfélcseréhez. A hazaiak játékába több hiba is csúszott és úgy tűnt elúszott a rövidítés, de 13–13-nál utolérte az ötszörös bajnokot a házigazda, ám ezután Vander Weide és Zhidkova is megvillant és ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Az 1. MCM-Diamant Kaposvár a bronzcsatában a Vasas Óbudával küzd majd meg, míg a békéscsabaiak a FATUM Nyíregyházával csapnak össze az első helyért.

Bár kikaptak Szasa Nedeljkovics tanítványai, de minden dicséretet megérdemeltek, hiszen óriási küzdöttek és minden tartalékukat mozgósították a győzelem érdekében. A csapatból három játékos emelkedett ki, Szara Kliszura, aki 29 pontot szerzett, Tatjana Matics, aki 16-ig jutott és Kump Alíz. A fiatal tehetség 15 egységet szorgoskodott össze, s legjobb felnőttmérkőzését játszotta kaposvári mezben. Már a négy közé jutás is óriási bravúr volt a lányoktól, ha pedig éremmel zárnák az Extraligát, az lenne a hab a tortán.

1. MCM-Diamant Kaposvár–SWIETELSKY-Békéscsabai RSE 2–3 (17, -18, -23, 20, -13)

Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Mezőffy, Horváth M.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Király-Tálas (7), Matics (16), Bodovics (6), Helics (12), Kliszura (29), Kump (15). Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Szűcs K. (8), Szedmák (-). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Másodedző: Böcz Dávid.

SWIETELSKY-Békéscsabai RSE: Vander Weide (23), Pekárik (9), Zhidkova (14), Konstantinou (19), Grudina (7), Csicsics (7). Csere: Molcsányi (libero 1), Szatmári (-). Vezetőedző: Tóth Gábor.

A mérkőzés alakulása

1. játszma: 2–1, 5–2, 7–4, 9–5, 10–7, 14–7, 17–10, 19–12, 20–14, 21–15, 23–15, 25–17 – 22 perc.

3. játszma: 2–1, 4–1, 5–5, 7–7, 9–10, 9–12, 12–12, 14–15, 15–17, 18–18, 18–20, 19–21, 21–23, 23–25 – 27 perc.

4. játszma: 2–1, 4–3, 6–4, 7–7, 9–9, 11–11, 12–14, 14–14, 15–15, 18–18, 20–19, 23–20, 25–20 – 25 perc.

5, játszma: 1–2, 2–4, 4–4, 4–7, 7–9, 7–11, 8–12, 10–12, 11–13, 13–15 – 18 perc.