RÖPLABDA

2021.03.21. 21:37

Egyenlített a MAFC egylete

Pontosan ugyanaz történt, mint az első kaposvári meccsen. A hazaiak nyerték az első két játszmát – a másodikat némi túlórázás után –, aztán a vendég somogyiak egyenlítettek, az utolsó, mindent eldöntő ötödik, rövidített játékrész viszont ismét a házigazda Bp. MAFC-BME csapatáé lett.

A nyitó játszmában végig a házigazda Bp. MAFC-BME alakulata uralta a játékot. Ők mentek egy-két ponttal – 11–11-nél sikerült befogni őket –, ám utána magabiztosak voltak. A második játékrészben is a hazaiak kezdtek jobban, de a szett közepén utolérte ellenfelét a Fino-Kaposvár. Aztán amikor Vitalij Melnikov, majd a következő támadásnál az ugyancsak orosz Ilia Makarov is látványosan betakarta az egykoron nálunk játszott Csoma Krisztiánt, azt hittük, hogy ez jelenti a fordulópontot. A folytatásban ugyan rendre a MAFC-BME együttese vezetett egyetlen ponttal, ám a végén fordult – sajnos, kétszer is... – a kocka. Hiába volt egymás után két játszmalabdánk, mégis a házigazdák jutottak előnyhöz.

A harmadik játszmában úgy tűnt, hogy a MAFC-BME gyorsan el szeretné dönteni a meccs sorsát. A szett közepén aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Fino, s innentől kezdve már egyértelműen ők irányították a játékot. A negyedik felvonást is a fővárosiak kezdték jobban. A somogyiak most is a szett felénél fogták be az ellenfelüket, s ezután már nem volt kegyelem.

Most is pontosan az történt, mint az első összecsapáson a Kaposvár Arénában: azaz több mint másfél órányi küzdelmes játék után minden kezdődhetett elölről. A már jól ismert koreográfiának megfelelően ezúttal is a budapesti együttes szerzett előnyt, ám 7–8 arányú Fino-vezetésnél cseréltek térfelet a küzdő felek. Innentől kezdve már a MAFC uralta a játékot, s bár két mérkőzéslabdát is sikerült hárítani (14–12, majd 14–14), az utolsó két pontot a házigazdák gyűjtötték be.

A mezőny legjobbja Csoma Krisztián volt, aki a meccs végére 24 pontot termelt, de két bolgár csapattársa, Mihalev Georgi Vasilev és Yani Valeriev Georgiev is 20 pont fölé jutott. A Fino-Kaposvár csapatában a két orosz légiós, Vitalij Melnikov és Ilia Makarov volt a két pontfelelős; előbbi 22, utóbbi pedig 19 egységig jutott.

Az egyik fél három győzeleméig tartó bajnoki elődöntőben tehát egyenlített a MAFC-BME a Fino-Kaposvár ellen. A harmadik mérkőzést március 25-én, csütörtökön 18 órakor játsszák a Kaposvár Arénában.

Bp. MAFC-BME–Fino-Kaposvár 3–2 (19, 25, –22, –21, 14)

Budapest, Vasas Folyondár utcai sportcsarnoka (zárt kapuk mögött). Vezette: Mezőffy, Halász T.

Bp. MAFC-BME: Denimir (1), Mihalev (21), Szabó Balázs (8), Csoma (24), Georgiev (22), Eke (9). Csere: Bene R. (liberó), Benkő B. (1), Bakóczy (–). Vezetőedző: ifjabb Nagy Péter. Edző: Pápai Péter.

Fino-Kaposvár: Keen (1), Bögöly (12), Makarov (19), Melnikov (22), Horváth K. (14), Veletsky (4). Csere: Bozóki Bence (liberó), Ouyachi (4), Kiss M. (–), Kalmár Á. (–), Iván G. (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin. Edző: Demeter András György.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 5–4, 10–8, 11–11, 15–14, 18–14, 20–15, 25–19 (20 perc).

2. játszma: 5–1, 7–2, 9–8, 11–8, 13–13, 15–13, 20–19, 23–24, 24–25, 27–25 (27 perc).

3. játszma: 5–4, 10–7, 11–11, 12–14, 13–15, 14–18, 16–20, 22–25 (24 perc).

4. játszma: 5–3, 7–7, 8–10, 12–15, 17–17, 17–20, 21–25 (24 perc).

5. játszma: 5–3, 5–5, 7–8, 10–9, 14–12, 14–14, 16–14 (17 perc).

A másik elődöntőben: Bp. LV Sport Pénzügyőr SE–Vegyész RC Kazincbarcika 3–2 (–22, –20, 18, 20, 12). A második mérkőzést Kazincbarcikán játsszák kedden 18 órakor.