Uszonyos- és búvárúszás

2021.05.19. 08:32

Sorra dőltek meg az úszók egyéni csúcsai

Május második hétvégéjén két uszonyos- és búvárúszó versenynek is otthont adott Kecskemét. A Poseidon Kupa a kisebbek – cápa és gyermek korosztályok – számára adott versenyzési lehetőséget, a Tavasz Bajnokság pedig a serdülő, ifjúsági, junior és felnőtt korosztály számára került lebonyolításra, ami egyben az utolsó alkalom volt arra, hogy kvalifikálják, biztosítsák helyüket a sportolók a 2021-es világversenyekre.

Klein Péter

– A Poseidon Kupán egy versenyzőnk vett részt, Szabó Szófia Zolna, aki két versenyszámban, 100 és 200 méter uszonyos gyorsúszásban is dobogóra állhatott – mondta dr. Kovács Zsófia, a Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE sajtóreferense. – A Tavasz Bajnokságon Lengyeltóti Bence teljesített kiemelkedően, hiszen 400 m uszonyos gyors­úszásban, azon kívül, hogy győzedelmeskedett, új felnőtt országos csúcsot is úszott. A verseny előfutam-döntős felépítésű volt, ahol sportolóink egyéni csúcsaikat hajtva több A- és B-döntős pozíciót is elértek és összesen 25 dobogós helyezést szereztek.

Eredmények

Poseidon Kupa

Gyermekek (10 évesek)

Szabó Szófia Zolna: 100 m uszonyos gyors: 3. hely. 200 m uszonyos gyors: 3. hely.

Tavasz bajnokság

Ifjúságiak (14–15 évesek)

Szabó Száva Hargita: 100 m uszonyos gyors: 1. hely. 400 m uszonyos gyors: 1. hely. 50 m uszonyos gyors: 2. hely. 200 m uszonyos gyors: 1. hely.

Szalafai Karolina: 400 m uszonyos gyors: 3. hely.

Juniorok (16–17 évesek)

Posza Dorina: 400 m búvár: 1. hely. 100 m búvár: 1. hely.

Szalafai Dávid: 50 m felszíni úszás: 2. hely.

Felnőttek (18 éves és idősebbek)

Hamlin Matthew: 100 m felszíni úszás: 2. hely. 1500 m felszíni úszás: 3. hely.

Lengyeltóti Bence: 400 m uszonyos gyors: 1. hely (országos csúccsal). 200 m uszonyos gyors: 2. hely.

Stadler Csenge: 200 m uszonyos gyors: 2. hely.

Abszolút kategória

Hamlin Matthew: 100 m felszíni úszás: 2. hely A döntő. 1500 m felszíni úszás: 3. hely.

Lengyeltóti Bence: 400 m uszonyos gyors: 1. hely (országos csúccsal). 200 m uszonyos gyors: 2. hely A döntő.

Szabó Száva Hargita: 100 m uszonyos gyors: 3. hely A döntő. 400 m uszonyos gyorsúszás: 3. hely. 200 m uszonyos gyors: 3. hely A döntő.

Posza Dorina: 400 m búvár: 3. hely. 100 m búvár: 3. hely.

Stadler Csenge: 200 m uszonyos gyors: 2. hely A döntő.

Váltó: 4x100m férfi felszíni úszás: 2. hely (Hamlin Matthew, Semostyán Róbert, Lengyeltóti Bence, Landor Patrik).