LABDARÚGÁS

2021.06.14. 21:34

Bajnok a Mezőcsokonya

Véget ért a Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság, az első helyen a Mezőcsokonya, a másodikon a Balatonszemes, a harmadikon pedig a Böhönye végzett.

Fotó: NEMETH_LEVENTE

Bajnoki döntőnek is beillő mérkőzést rendeztek Balatonszemesen, ahol az éllovas Mezőcsokonya vendégeskedett. A meccs előtt két pont volt a két együttes közötti különbség, így a szemesiek csak egy győzelemmel zártak volna az élen. A vendégek azonban már viszonylag korán, a 11. percben megszerezték a vezetést Mátés Balázs játékosedző révén, majd jó húsz percre rá Balogh Rajmund is feliratkozott a góllövők közé. Az összecsapás hajrájához közeledve szépített a házigazda és nagy erőket mozgósított a győzelem érdekében, de újabb találat már nem született, így a Mezőcsokonya lett a megye kettő bajnoka.

A 30. forduló eredményei

Balatonberény–Kaposmérő

7–3 (3–1)

Balatonberény. V.: Godina.

Balatonberényi SE: Konkoly A. – Szép M., Vörös B., Nyári T. (Bakos Z. a szünetben), Mezőfi J., Karancz K. (Pernecz A. a 10. percben), Horváth D. (Nagy B. a szünetben), Wolf B. (Sárközi Zs. a 74. percben), Kiss P., Tóth J. (Tóth Cs. a 77. percben), Fenusz T. Vezetőedző: Elek István.

Kaposmérő SE: Hegedüs I. – Fajtai R., Niklai Á., Dobos B., Bartos J., Szira M., Nemes D., Franzi R., Prukner Á. (Kovács P. a 74. percben), Horváth M., Gazder D. Vezetőedző: Novák László.

Gólszerzők: Kiss P. 2 (a 13. percben, a 37. percben), Mezőfi J. 3 (a 23. percben, a 75. percben, a 89. percben – az utolsót büntetőből), Vörös B. a 43. percben, Wolf B. a 73. percben, illetve Dobos B. 3 (a 17. percben, a 77. percben, a 83. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonberény–Kaposmérő 5–1.

Kiskorpád–Fonyód

2–5 (1–4)

Kiskorpád. V.: Kozma.

Kiskorpád: Liska J. (Imrei K. a szünetben) – Blinczki Á. (Farkas T. a 40. percben), Kovács B., Horváth Milán, Erdei F., Hortobágyi B. (Sára P. a szünetben), Büki B. (Pápai D. a szünetben), Horváth Martin (Burda D. a 84. percben), Sznopek B., Nagy I., Dózsa R. Vezetőedző: Bogdán Dávid.

Fonyód Petőfi SE: Baranyai D. – Valkó D., Kristóf Gy., Rácz M., Bérczi D., Varga D., Jóna Z., Rádics A., Vándor A., Valkó T., Németh P. Vezetőedző: Baranyai Dávid.

Gólszerzők: Erdei F. 2 (a 24. percben, a 76. percben), illetve Valkó Tibor 4 (a 8. percben, a 39. percben, a 44. percben, a 72. percben), Rácz M. a 33. percben.

Kiállítva: Rádics A. a 74. percben.

Az ifjúsági mérkőzés elmaradt.

Lengyeltóti–Böhönye

2–2 (1–2)

Lengyeltóti. V.: Schell.

Lengyeltóti VSE: Izsák A. – Szenyéri R., Sipos T., Bándi A., Ujváry E., Pamuki M., Szekeres G., Németh R., Drubi G., Kiss D., Piukovics K. (Rack R,. az 52. percben) Vezetőedző: Sipos Zoltán.

Böhönye KSE: Szabó Cs. – Banicz R. (Szabó Cs. a 25. percben), Sipos A., Prokli G., Garai F., Komáromi M. (Kocsis Z. a 86. percben), Mózes Z. (Pór Z. a 82. percben), Banicz K., Hajdu I., Farkas T., Márton R. Vezetőedző: Szován János.

Gólszerzők: Németh R. a 18. percben, Szekeres G. a 72. percben, illetve Farkas T. az 5. percben, Hajdu I. a 24. percben – 11-esből..

Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti–Böhönye 3–6.

Balatonszabadi–Balatonföldvár

1–3 (1–1)

Balatonszabadi. V.: Knézics.

Balatonszabadi: Németh A. – Jónás P., Papp L., Horváth M., Németh L., Sarang D. (Horváth T. a szünetben), Krisztin B., Keszler Á., Csapó B., Késmárki T., fenyvesi T. Vezetőedző: Horváth Tamás.

Balatonföldvár: Porédos F. – Nagy J., Tislér N., Schmidt G. (Farkas Z. a 76. percben), Lakos J., Bocsev B., Kadlicskó G., Kurdi P., Kurdi Á. (Illés K. a szünetben), Nieselberger A., Óvári A. Vezetőedző: Farkas Zoltán.

Gólszerzők: Horváth M. a 27. percben, illetve Bocsev B. a 36. percben, Illés K. a 87. percben, Kadlicskó G. a 89. percben.

Kiállítva: Késmárki T. a 70. percben, Horváth T. a 89. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi–Balatonföldvár 3–1.

Karád–Zamárdi

3–1 (0–1)

Karád. V.: Hegyi.

Karád: Gróf N. – Balása M., Madarász B., Kreka B. (Szente A. a 68. percben), Balása E., Somogyi Z., László J., Komáromi B., Fábri Á., Vajandt Gy., Bór N. Vezetőedző: Torma Zsolt.

Zamárdi: Galambos T. – Olasz B., Hodola T., Horváth J. (Berki P. a 20. percben), Barta D. (Kiss Á. a 80. percben), Szentmártoni L., Nagy M., Takács M., Papp R. (Tóth L. a 77. percben), Huszár T. (Nagy T. a szünetben), Torjai M. Vezetőedző: Kiss Ákos.

Gólszerzők: Fábri Á. az 52. percben, Balása M. 2 (az 59. percben, a 87. percben), illetve Papp R. a 8. percben.

Kiállítva: Olasz B. a 85. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Karád–Zamárdi 3–3.

Balatonszemes–Mezőcsokonya

1–2 (0–2)

Balatonszemes. V.: Agócs.

Balatonszemes: Dobai T. – Gyánó G. (Lőrincz J. a 67. percben), Galgóczi K., Böröczky B., Bíró B., Majoros Barnabás, Horváth B., Szekér Z., Herczeg M. (Magyari N. a 44. percben), Majoros Bálint, Grübl Z. vezetőedző: Horváth Bence.

Mezőcsokonya: Iványi B. – Szabó A., Rákosa J., Szabó D. (Bathó I. a szünetben), Balogh L., Balogh R. (Kéri L. a 90. percben), Mátés B. (Landek M. a 84. percben), Vendriczki B., Meksz Gy., Böszörményi R., Ceglédi Cs. (Stekler J. a 77. percben). Vezetőedző: Mátés Balázs.

Gólszerzők: Szekér Z. a 81. percben, illetve Mátés B. a 11. percben, Balogh R. a 32. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszemes–Mezőcsokonya 4–2.

Kaposfő–Öreglak

1–0 (1–0)

Kaposfő. V.: Juhász.

Kaposfő: Sulcz R. – Novák T., Herbel P., Gyenesei Z., Vajda T., Király P. (Teberi A. a szünetben), Ács A. (Molnár M. a szünetben), Ghush Luis D., Herbel T., Pencz V., Ölbei M. Vezetőedző: Szilvai Tamás.

Öreglaki Medosz SE: Bene D. – Virágh D., Hilcz J., Antal D., Kovács K., Kovács T., Csonka J., Virágh Krisztián, Virágh P., Virágh L., Fazekas K. Vezetőedző: ifjabb Kovács Károly.

Gólszerző: Ghush Luis D. a 14. percben.

Kiállítva: Virágh Krisztián a 90. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő–Öreglak 1–4.

A Somogyvár–Berzence ifjúsági és felnőttmérkőzés is elmaradt. Érdekesség, hogy a jelenlegi állás szerint ez a két együttes esett ki a megyei másodosztályú bajnokságból.

Böhönyei arany

A Somogy megyei másod­osztályú ifjúsági bajnokságban a Böhönye csapata végzett az élen, megelőzve a Kaposmérő és a Balatonberény együttesét.

Az aranyérmes huszonkilenc forduló alatt huszonöt alkalommal aratott diadalt és három döntetlen mellett, mindössze egyszer kapott ki. A gólkülönbségük is pazar volt, hiszen 168-at rúgtak, s csak 22-t kaptak.

Mesterlövészek

1. Mezőfi József Márk (Balatonberény) 37 gól, 2. Balása Márk (Karád) 33 gól, 3. Rack Róbert (Lengyeltóti) 29 gól, 4. Késmárki Tamás (Balatonszabadi) 28 gól, 5. Virágh László (Öreglak) 21 gól, 6. Szekér Zoltán Ákos (Balatonszemes) 20 gól, 7. Csizmadia Tamás (Böhönye) és Vendriczki Balázs (Mezőcsokonya) 18-18 gól, 9. Szira Márton (Kaposmérő) és Virágh Krisztián (Öraglak) 17-17 gól.