2021.07.30. 11:05

Két somogyi úszóért is együtt dobbant a sportszeretők szíve

A Tokióban zajló olimpiai játékok csütörtöki napján két somogyi úszóért is izgulhattunk.

Klein Péter

A siófoki Németh Nándor országos csúccsal került be a döntőbe, ahol sajnos nem tudta megismételni elődöntőben nyújtott remek teljesítményét, s végül a nyolcadik helyen zárt. A 21 éves úszó már a legjobb nyolc közé jutással is hatalmas bravúrt hajtott végre, ugyanis a klasszikus számnak utoljára az 1964-es játékokon volt magyar döntőse, akkor Dobay Gyula hetedik lett.

A Kaposvári Sportközpont és Sport­iskola versenyzője, Halmai Petra a 4x100 méteres mix vegyesváltó tagjaként Kovács Benedekkel, Márton Richárddal és Gyurinovics Fannival próbálta kivívni a döntőbe jutást, amely végül nem jött össze, így a 15. helyen zárt a csapat. A kaposvári trénerrel, Virth Balázzsal készülő világ- és Európa-bajnok Kapás Boglárka negyedik lett, így lemaradt a dobogóról a 200 méter pillangó döntőjében. Kapás egy órával később a 4x200 méteres női gyorsváltó fináléjában is szerepet kapott, ugyanis ő váltotta az előfutamban csapattag Verrasztó Evelynt. A Jakabos Zsuzsannát, Veres Laurát és Késely Ajnát felvonultató négyes a hetedik helyen ért a célba.

Az utolsó olimpiáján szereplő Cseh László nyolcadikként fináléba jutott 200 méter vegyesen, míg Telegdy Ádám nagyszerű versenyzéssel negyedikként kvalifikálta magát a 200 méter hát döntőjére. Az előfutamok során Milák Kristóf 2., míg Szabó Szebasztián 14. idővel kvalifikálta magát a 100 méter pillangó elődöntőjére, Burián Katalinnak sem okozott gondot a továbbjutás 200 méter háton, ugyanakkor a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a 20. helyével kiesett. Ugyancsak búcsúzott 800 méter gyorson, 13. helyezettként Késely Ajna. Vívásban a Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed Aida összetételű tőrözők csapatverseny hetedik helyét szerezték meg. Vitorlázásban Berecz Zsombor egy 6. és egy 7. hellyel összesítésben a 3. finndingiben. Csapatsportágaink fele­másan szerepeltek. A férfi vízilabdázók kiütéses, 23–1-es sikert arattak a Dél-afrikai Köztársaság felett, míg női kézilabdásaink 38–31-re kikaptak az Orosz Olimpiai Csapattól. Magyarország hat napot követően az éremtáblázat 13. helyét foglalja el.

Fotó: Lang Róbert