GALÉRIA

2021.11.29. 19:48

Kaposváron csapott össze a francia és a magyar válogatott

Hazai pályán szenvedett vereséget a franciák ellen a 2023-as világbajnoki selejtező E csoportjában szereplő Magyar Férfikosárlabda-válogatott.

Kun Zoltán

Kosárlabda ünnepre készülődtek hetek óta a somogyi megyeszékhelyen. Tizenhét esztendő után rendeztek ismét férfikosárlabda-válogatott meccset Kaposváron. Akkor a körcsarnok adott otthont az eseménynek, amely nem mellesleg magyar győzelemmel zárult. Az emlékezetes Európa-bajnoki selejtezőn 2004. szeptemberében az ukránok ellen telt ház előtt nyert válogatottunk.

Ezúttal talán még nehezebb feladat várt a legutóbb Portugáliában nagyon fontos diadalt arató magyar együttesre. Már csak azért is, mert az olimpiai ezüstérmes Franciaország csapata volt az ellenfél. Ahogy várni lehetett a különböző klubkötelezettségek miatt a legnagyobb sztárok nem jöttek el, ám ennek ellenére is bombaerősnek számít a csoportfavorit kerete.

Ami a magyarokat illeti a legutóbbihoz képest tovább fogyatkozott a csapat, hiszen Ferencz Csaba sem állhatott Pór Péter megbízott szövetségi kapitány rendelkezésére. Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány bár vírusfertőzése után két negatív tesztet produkált, karaténkötelezettsége miatt nem lehetett ott a kaposvári meccsen.

A magyar válogatottban ezúttal is ott volt a három kaposvári nevelésű játékos Vojvoda Dávid, Benke Szilárd, valamint Filipovity Márkó is.

Villámrajtot vettek a franciák, akik sokkal gyorsabban, pontosabban kosárlabdáztak, mint a hat távoli dobást rontó magyarok. A negyed végére mindössze nyolc egységig jutottak Váradiék. A folytatásban Somogyi törte meg a rossz sorozatot, majd Benke villant többször is. A gyengébb védekezés miatt azonban esély sem volt a szorosabb eredményre. A nagyszünet után hat és fél percig nem tudott kosarat szerezni a magyar együttes, az ellenfél pedig rendre élt a lehetőségekkel és gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A húsz pont feletti különbség miatt a záró negyed már csak formalitás volt csupán és a végső különbségről döntött. A találkozó vége előtt még egy triplával Maronka Zsombor is bemutatkozott a felnőtt válogatottban.

Magyarország–Franciaország 54–78 (8–21, 21–24, 9–18, 16–15)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 2300 néző. Vezette: Ventsislav Velikov (bolgár), Segii Zashchuk (ukrán), Marius Ciulin (román).

Magyarország: Váradi (8/3), Vojvoda (8), Benke (14/3), Eilingsfeld (2), Keller (6). Csere: Karahodzsics (-), Perl (10), Filipovity (-), Somogyi (3/3), Maronka (3/3). Megbízott szövetségi kapitány: Pór Péter. Edzők: Forray Gábor, Váradi Kornél.

Franciaország: Julien (4), Tarpey (9/3), Cordinier (2), M’Baye (6), Labeyrie (19/6). Csere: Lang (8/6), Jaiteh (15), Lacombe (7), Konate (-), Noua (6/6), Chassang (2). Szövetségi kapitány: Vincent Collet.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–9, 7. perc: 4–18, 12. perc: 12–25, 17. perc: 20–34, 23. perc: 29–48, 27. perc: 31–57, 34. perc: 44–68, 37. perc: 49–76.

Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba