RÖPLABDA MAGYAR KUPA, FÉRFIAK

2021.11.17. 20:45

Magabiztosan nyert a Fino

Eleinte még akadozott a házigazda kaposváriak játéka. A nyitó játszma feléig a vendég miskolciaknál volt az előny, amikor aztán magára talált a Fino társulata, s nem volt kérdés, hogy melyik csapat húzza be az első játékrészt.

Fenyő Gábor

A folytatásban is sok hiba tarkította mindkét együttes játékát, de most legalább a hazaiak diktálták végig a tempót. Az utolsó, harmadik felvonásban a kaposvári cserék kaptak főszerepet. Az előző szett végére a csereként érkezett Kiss Máté ásza tett pontot, s talán ennek örömére a harmadikat is ő nyitotta. A harmadik játékrészben a Fenyvesi Barnabás, Kiss Máté és Iván Bence alkotta trió kilenc pontot termelt. A többit mondhatni a vendégek rontásaiból szerezte a somogyi társulat.

A Fino-Kaposvár kettős győzelemmel, 6–0 arányú játszmaaránnyal lépett tovább a MEAFC-Miskolc csapatán. A legjobb négy közé jutásért a Dávid Zoltán irányította Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn együttesével csap majd össze. A szerda esti találkozót egyedül csak Hubicska Patrik hagyta ki, de a folytatásban fontos szerepe lesz: akár már a hétvégén, vasárnap 18 órakor a Bp. MAFC-BME elleni rangadón a Kaposvár Arénában. Amire viszont mindenképpen oda kell majd figyelni, az a sok nyitásrontás: 18 pontot ajándékoztuk így az ellenfelünknek.

Fino-Kaposvár–MEAFC-Miskolc 3–0 (21, 18, 12)

Kaposvár Aréna, 150 néző. Vezette: Árpás, Mezei Z.

Fino-Kaposvár: Iván G. (–), El Azhari (6), Vasquez (6), Milovanovics (4), Bögöly (8), Ouyachi (5). Csere: Bozóki (liberó), Sandoval (6), Garchet (1), Iván B. (3), Kiss M. (4), Fenyvesi B. (4). Vezetőedző: Ruben Wolochin. Edző: Demeter András György.

MEAFC-Miskolc: Lipatov (–), Orosz I. (4), Kozsla (6), Mechuk (10), Simkó (4), Csizmadia J. (7). Csere: Karóczi (liberó). Vezetőedző: Bagó László.