KÉZILABDA

2021.11.27. 20:28

Megtört a jég, győzött Veszprémben a NEKA

Megvan a boglári fiatalok első idegenbeli sikere, ráadásul a legutóbbi szezon hetedik helyezettjének otthonából hozták el a két bajnoki pontot a mezőny legjobbjának választott Papp Tamás vezérletével. Az utóbbi tíz lövésből elért kilenc góljának is köszönhetően harminckettőt lőttek Veszprémben, ami szezoncsúcs tőlük.

A huszonötödik pertől (9-9) vették az irányítást a balatoniak és végig vezetve arattak remek győzelmet, ami nem csak a harminckét dobott gólnak köszönhető, a nyitó játékrészben mutatott védekezésüket is ki kell emelni, melyben mindössze kilenc gólt kaptak, az utolsó nyolc percben egyet sem! Ilyen első félidei védekezésre még nem volt példa Delyéktől, a Dabas elleni hazai bajnoki volt ehhez a hasonló tíz kapott találattal.

A fordulás után nagyon „megnyomta” a NEKA, mely ötgólos előnybe került (9-14) és innen már nem volt visszaút Tombor Csaba együttesének, mely kettőnél közelebb már nem került a somogyiakhoz. Az utóbbiak úgy tűnt jobban akarták a sikert, többet is tettek érte, nagy akarattal játszottak és nehéz helyzetekben is koncentráltabbak tudtak maradni. Az első félidőben például két büntetőt rontottak, ám a fordulás után négyből négyet bedobott Krakovszki Bence. Papp Tamást külön ki kell emelni, aki az első félidőbeli négy, illetve a másodikban elért öt góljával mindkét játékrészben csapata legeredményesebbje tudott lenni. A fordulás után Draskovics is felzárkózott mellé négyet vállalva, ami szintén fontos volt a sikerhez. Sótonyi edző minden játékosa dicséretet érdemel, hisz ez egy remek eredmény a legutóbbi szezonban hetedik otthonában, mely még Borbély kapus révén felnőtt válogatottal is rendelkezik.

Sótonyi László (NEKA): – Rendkívül örömtelei volt, hogy a legutóbbi bajnokihoz képest ezúttal mindkét csapat részéről a tudás és a játék került előtérbe. Jó kézilabdát játszott mindkét csapat, fizikailag nagyjából hasonló erők találkoztak, így lemérhettük, hogy hol tartunk. Ismét bebizonyosodott, hogy csapatként játszva, jó egyéni teljesítményekkel sikeresek tudunk lenni.

Tombor Csaba (Fejér-B.Á.L. Veszprém) : – Gratulálok az ellenfélnek, kiválóan kézilabdáztak, míg rólunk ez nem mondható el. Jól kezdtünk, fej-fej mellett haladtunk, majd egyéni hibáknak és a gyors lerohanásoknak köszönhetően három gólos hátrányba kerültünk az szünetig. Tavaly nem volt ez ránk jellemző, hiszen tudtunk fordítani négy-öt gólos hátrányból, idén ez nem megy, meg kell keresnünk az okokat. A végén visszajöttünk, de ez kevés volt.

K&H férfi kézilabda liga – 10. forduló

Fejér-B.Á.L. Veszprém – Nemzeti Kézilabda Akadémia 29–32 (9–12)

Veszprém, Veszprém Aréna, 250 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély – Szmetán P., Kurucz 4, Fazekas G. 9, Vajda 2, Éles B. 3 (1), Hári 5. Csere: Miklós G. (kapus), Kristóf 3, Tóth P. 3, Bugyáki, Somogyi B., Tóth J.

Vezetőedző: Tombor Csaba.

NEKA: Aleksza – Krakovszki Zs. 1, Dely 1, Kovács G. 6, Papp T. 9, Bendicsek 1, Krakovszki B. 5 (4). Csere: Palasics (kapus), Draskovics 5, Sisa 2, Mikita 1, Temesvári 1, Kiss A., Szeitl L. Vezetőedző: Sótonyi László.

Kiállítások: 8 perc (2 perc), ill. 6 perc (2 perc).

Hétméteresek: 1/1 (1/1), ill. 6/4 (2/0) .