2022.01.18. 10:05

Mindössze három gólt kapott a második félidőben a NEKA

A Nemzeti Kézilabda Akadémia II. női ifjúsági csapata tartalékosan is bravúros győzelmet aratott, miután 24–12-re diadalmaskodott a Dunaújváros ellen, tájékoztatott a neka.hu.

MW

A hazaiak védekezéséről sokat elárult, hogy az első fél­időben mindössze kilenc gólt kaptak. A fordulás után azonban még jobban bekeményítettek Woth Péter vezetőedző tanítványai és mindössze három találatot engedélyeztek dunaújvárosi ellenfelüknek, s megnyerték a meccset.

A tabella első két helyén a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia két együttese szerepel, a NEKA I. huszonkettő ponttal listavezető, míg a NEKA II. húsz egységgel a második helyről várhatja a bajnokság folytatását. A harmadik pozícióban a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese áll.

NEKA II.–Dunaújvárosi KKA 24–12 (14–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 20 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.

NEKA II.: Horváth Sz. (kapus) – Pap Zs. 6, Polákovics R., Zakor Á., Faragó L. 8/2, Berei K. 3, Lavaj F., Kazemm A. 3/1, Keceli-Mészáros R. 4, Varga D., Molnár F. Vezetőedző: Woth Péter. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2. Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc. Az eredmény alakulása. 7. p: 2–3, 15. p: 5–6, 21. p: 9–8, 27. p: 12–9, 34. p: 15–10, 43. p: 20–10, 51. p: 22–12.

A bajnokság állása: 1. NEKA I. 22 pont, 2. NEKA II. 20 pont, 3. Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 17 pont, 4. Dunaújvárosi KKA I. 17 pont, 5. Pénzügyőr SE 14 pont, 6. Győri ETO KC 12 pont, 7. Kozármisleny SE 8 pont, 8. Alba Fehérvár KC 8 pont, 9. Szent István SE 8 pont, 10. BDSE Nemesvámos 6 pont, 11. Siófok KC 6 pont, 12. Moyra-Budaörs Handball 5 pont, 13. Mosonmagyaróvári K 5 pont, 14. Érd 4 pont.

Fotó: NEKA/Tompos G.