Foci

2022.02.15. 10:20

Négy műfüves bajnokot avattak

A Kadarkút, KSK az Öreglaki Medosz SE, a Csurgói TK és a Tabi Városi SC nyerte meg a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy megyei Igazgatóságának nagypályás, műfüves bajnokságát.

Molnár Gábor

Fotó: Lang Robert Kaposvar

A helyosztókkal folytatódott a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy megyei Igazgatóságának nagypályás, műfüves bajnoksága. Az első helyet a Kadarkút szerezte meg, miután a döntőben 3–1-re verte a Somogysárd együttesét. A harmadik a Juta SE, a negyedik pedig a Toponár SE lett. A Lelle-csoportban az Öreglaki Medosz SE, a Csurgó-csoportban a Csurgói TK, a Sió-csoportban pedig a Tabi Városi SC végzett az élen.

Kapos-csoport, helyosztók Somogysárd–Kadarkút 1–3 (1–1)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. V.: Schell.
Somogysárd: Buchenauer A. – Páger B. (Kakatics B. a 25. percben), Ágoston M., Baranyai D., Kulcsár K. (Ato a 35. percben), Kuti R., Nagy A., Palkovics T., Herzsenyák Á., Orbán R., Halász R. Vezetőedző: Weimann Gábor.
Kadarkút: Strublics J. – Iván D., Simon R. (Jakabfi M. a 30. percben), Iványi B., Komáromi M. (Ámon B. a 30. percben), Kovács K., Ferenczi M., Orsós V. (Jancsik G. az 50. percben), Pandur Á., Kovács G., Németh D. Vezetőedző: Pandur Ádám.
Gólszerzők: Kuti R. a 31. percben, illetve Ferenczi M. a 16. percben, Kovács K. a 70. percben, Ámon B. a 73. percben.

Kaposfüred– Mezőcsokonya 3–1 (1–1)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. V.: Horváth Á.
Kaposfüred: Bogdán B. – Csiszár T., Dervalits S., Horváth M., Belovics D., Németh N., Szabó M. (Sárközi K. a 46. percben), Tóth A. (Horváth Gy. a 47. percben), Cser D., Bunovácz A., Károli Gy. (Kurucz T. a 76. percben). Vezetőedző: Pál Gábor.
Mezőcsokonya: Kéri L. (Káplár F. a 46. percben) – Huszár Cs., Rákosa J., Landek M., Nagy G. (Begovácz A. az 53. percben), Balogh R., Balogh L., Vendriczki B., Bathó I. (Dancs D. az 55. percben), Szabó A., Ceglédi Cs. Vezetőedző: Mátés Balázs.
Gólszerzők: Belovics D. a 43. percben, Sárközi K. a 47. percben, Németh N. a 62. percben, illetve Balogh R. a 17. percben).

Toponár–Juta 0–1 (0–1)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. V.: Tóth B.
Toponár: Juhász D. – Albrecht B., Miklós D., Kovács P., Ivusza G., Sándor G. (Miletics M. a 46. percben), Kabelács D. (Horváth Roland a 46. percben), Horváth Rikárdó, Ivusza T., Gelencsér G., Szira G. Vezetőedző: Ivusza Gábor.
Juta: Vajda K. 0 Balogh Á., Sólyom G., Jovánczai I., Zentai A. (Vadas A. a 46. percben), Lukács B., Szalai N. (Keresztes N. a 46. percben), Márton Cs., Keresztes F., Vadas Z. (Trimmel P. a 46. percben), Kovács R. Vezetőedző: Tóth Norbert.
Gólszerző: Lukács B. a 8. percben.

Kiskorpád–Kaposmérő 0–3 (0–2)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. V.: Páhoki Zs.
Kiskorpád: Liska J. – Blinczki Á. (Pécsek K. a 46. percben), Farkas T. (Pór A. a 46. percben), Erdei F., Nagy K., Hortobágyi B., Blinczki D., Büki B. (Szabó Zs. a 46. percben), Pór Z. (Szkulszki B. a 46. percben), Sznopek B., Dózsa R, . Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Kaposmérő: Szücs B. – Papp B., Bartos J., Kardos E., Nagy K., Gazder D., Schneiker R., Magyar Z., Franzi R., Bársony P., Berta P. (Horváth M. a 46. percben). Vezetőedző: Juhász András.
Gólszerzők: Franzi R. a 30. percben, Bartos J. a 33. percben, Kardos E. a 46. percben.

A Kapos-csoport végeredménye: 1. Kadarkút, 2. Somogysárd, 3. Juta, 4. Toponár, 5. Kaposfüred, 6. Mezőcsokonya, 7. Kaposmérő, 8. Kiskorpád.

Lelle-csoport, 1. forduló
Karád– Balatonboglár 4–2 (2–1)
Balatonlellei Sportegyesület Sportpályája. V.: Izsák J.
Karád: Huber D. – Torma G. (Madarász B. a 13. percben), Kovács B., Balása E., Bogdán Zs., Encenplenner A. (Denke B. a 46. percben), Fábri Á., Szűcs J., Komáromi B., Vajandt K., Kálózi D. (Károlyi M. a 46. percben). Vezetőedző: Torma Zsolt.
Balatonboglár: Ivanics G. – Dávid B., Nagy D., Wohl J., Jámbor Z., Novák M., Füleki D., Juhász M., Tihanyi Á., Kiss L. Vezetőedző: Szilágyi Csaba.
Gólszerzők: Szűcs J. 2 (a 39. percben és az 52. percben), Kovács B. a 44. percben, Komáromi B. az 50. percben), illetve Nagy D. a 36. percben, Novák M. a 48. percben.

Az Öreglaki Medosz SE–SZSE Somogyjád mérkőzés elmaradt, s mivel a jádiak mondták le a meccset, így a győzelemért járó három pontot Kovács Károly vezetőedző együttese kapta meg.

A Lelle-csoport végeredménye: 1. Öreglaki Medosz SE (9 pont/3 meccs), 2. Karád SC (6 pont/3 meccs), 3. SZSE Somogyjád (3 pont/2 meccs), 4. Balatonboglár (0 pont/3 meccs).

Csurgó-csoport, 4. forduló
Csurgó–Segesd 2–3 (2–2)
Csurgói Torna Klub Sportegyesület Sportpályája. V.: Cservölgyi Sz.
Csurgó: László Á. – Hantos A., Papp B., Takács D., Bódis G. (Radák M. az 56. percben), Boros T., Keszthelyi B., Papp M., Tóth D., Orsós Gy., Pati M. Vezetőedző: Domnján László.
Segesd: Imrei R. – Lakosa M. (Dimjásovics V. a 76. percben), Ruppert B., Juhász D., Horváth M., Patak B., Csatlós D. (Balogh Bence a 84. percben), Balogh Botond, Kiss J., Antal D., Keresztény G. Vezetőedző: Bérdi József.
Gólszerzők: Takács D. 2 (a 8. percben és a 21. percben), illetve Antal D. a 4. percben, Juhász D. a 30. percben, Kiss J. az 53. percben.
Kiállítva: Boros T. az 59. percben és Takács D. a 75. percben.

A Babócsa–Barcs mérkőzés elmaradt, s mivel a barcsiak mondták le a meccset, így a győzelemért járó három pontot a babócsai együttese kapta meg.

A Csurgó-csoport végeredménye: 1. Csurgói TK (9 pont/4 meccs), Segesd (9 pont/4 pont), 3. Barcs (3 pont/3 meccs), Babócsa (3 pont/4 meccs).

Sió-csoport, 4. forduló
Balatonföldvár– Kötcse 5–2 (2–0)
Balatoni Vasas SE sportpályája. V.: Sütő Z.
Balatonföldvár: Bán T. – Tislér N., Schmidt G., Kovács R. (Farkas Z. a 46. percben), Tóth D., Lakos J., Nagy J., Porédos F. (Illés K. az 50. percben), Kurdi P., Halász T., Koseluk B. Vezetőedző: Farkas Zoltán.

Kötcse: Mihályi G. – Varga Zs., Bacskai G., Fenyár R., Horváth Z., Mócsán T., Bálint A., Sarang D., Mocsán D., Horváth R., Nagy B.
Gólszerzők: Kurdi P. a 24. percben, Koseluk B. a 31. percben, Farkas Z. 2 (a 47. percben és a 61. percben), Tóth D. a 77. percben, illetve Bacskai G. a 69. percben, Sarang D. a 81. percben.

Balatoni Vasas SE U19– Tabi VSC 3–3 (2–1)
Balatoni Vasas SE sportpályája. V.: Knézics B.
Balatoni Vasas SE U19: Privarics K. – Grill G., Hutvágner Sz., Kerényi Sz., Kálazi T. (Tóth R. a 46. percben), Csapó D. (Illés P. a 65. percben), Vida B. (Orsós F. a 65. percben), Polgár B., Unger P., Szarka L., Grill B. (Bízsok B. a 46. percben). Vezetőedző: Vida András.
Tabi VSC: Horváth J. – Kleiber Z., Szabó Á., Pretz G., Ladiszlai K., Kiss G., Németh D., Tábori B., Magas V., Forintos G., Tábori T. Vezetőedző: Ladiszlai Krisztián.
Gólszerzők: Csapó D. a 4. percben, Kerényi Sz. a 30. percben, Szarka L. az 50. percben, illetve Magas V. a 25. percben, Kiss G. az 52. percben, Tábori B. a 74. percben.
A Sió-csoport végeredménye: 1. Tabi VSC (8 pont/4 meccs), 2. Balatoni Vasas SE U19 (8 pont/4 meccs), 3. Balatonföldvári SE (6 pont/4 meccs), 4. Kötcse SE (0 pont/4 meccs).
***
Tizennégy egyesület nevezett a Magyar Kupa Somogy megyei selejtezőre, a benyújtott pályázatokat a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy Megyei Igazgatóságának versenybizottsága elfogadta. A csapatok közül a versenybizottság a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban éllovas Nagyatád FC-t, illetve a második Balatonlelle SE-t kiemelte, így az eső fordulóban tizenkettő csapat feszül majd egymásnak. A sorsolás elkészítésénél figyelembe vették a gárdák tabellán elfoglalt helyezését. Az első fordulót február 20-án 14 órától rendezik majd meg (a két egylet megegyezés szerint szombaton is pályára léphet), a másodikat pedig rá egy hétre szintén délután kettő órától. A második játéknapon csatlakozik majd be a két kiemelt, s a párosítások négy győztese jogot szerez a 202262023-as Magyar Kupa-indulásra.
Az összecsapások a kupaszabályok alapján zajlanak majd, azaz egyenes kieséses rendszerben, egy meccsen dől el a továbbjutás sorsa. Ha a rendes játékidő végén döntetlen az eredmény, akkor nincs hosszabbítás, hanem egyből a tizenegyesek következnek.

A nevezett egyesületek: Kadarkút KSK, Balatoni Vasas SE, Balatonlelle SE, Balatonkeresztúr SK, Nagybajomi AC, Marcali VFC, Tabi VSC, Toponár SE, Csurgói TK, Somogysárdi SE, Nagyatádi FC, Juta SE, Segesdi SE, FC Barcs,

A párosítás: FC Barcs–Kadarkút KSK, Segesdi SE–Balatonkeresztúr SK, Marcali VFC–Csurgói TK, Toponár SE–Nagybajomi AC, Balatoni Vasas SE–Juta SE, Tabi VSC–Somogysárdi SE.
***
Március ötödikén, a 14. fordulóval rajtol el a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság.
A 14. forduló párosítása. Szombat, 14.30 óra: AC Nagybajom–Toponár SE; Csurgó TK–Nagyatádi FC; Balatonlelle SE–Juta SE. Vasárnap, 14.30 óra: Tabi VSC–Marcali VFC; Balatonkeresztúr SK–Segesd SE; Somogysárd SE–Kadarkút VSK.

A góllövőlista élcsoportja: 1. Nikolic Vukan (Nagyatádi FC) 17 gól, 2. Kuti Richárd (Somogysárd SE) 13 gól, 3. Kuti Krisztián (Somogysárd SE) 8 gól, 4. Márton András (AC Nagybajom) és Orsós Viktor Márk (Kadarkút VSK) 7-7 gól.
A Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonja már a hétvégén megkezdődik.

A 18. forduló párosítása. Szombat, 14 óra: Somogyjád SZSE–Kiskorpád SE; Zamárdi Petőfi SE–Dél-Balaton FC; Kaposmérő SE–1926 PSE Fonyód; Balatonszabadi SE–Balatonföldvári SE; Mezőcsokonya SE–Öreglak Medosz SE. Vasárnap, 14 óra: Lengyeltóti VSE–Buzsák KSE; Kaposfői Kiske–Kéthelyi SE; Balatonberényi KSE–Kaposfüred SC; Böhönye KSE–Karád SC.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Valkó Tibor Balázs (Öreglak Medosz SE) 21 gól, 2. Rack Róber (Lengyeltóti VSE) 20 gól, 3. Virágh László (Öreglaki Medosz SE) 18 gól, 4. Galgóczi Károly (Dél-Balaton FC) 13 gól, 5. Fenyvesi Márk (Balatonszabadi SE) 12 gól, 6. Bartos József (Kaposmérő SE), Kollár Marcell (Öreglaki Medosz SE) és Németh József Tamás (SZSE Somogyjád) 11-11 gól, 9. Farkas Tamás (Böhönye KSE) és Kiss Péter (Balatonberényi KSE) 10-10 gól.
A megyei harmad- és a negyedosztály mindkét csoportjában is március tizenkilencedikén indul útjára a labda.

A 12. forduló párosítása – harmadosztály. Szombat, 15 óra: Babócsa SE–Inke Villtek SE; FC Barcs–Osztopán SE. Vasárnap, 15 óra: Berzence SE–NKSE Balatonszárszó; Somogyvári KÖSE–Bodrog SC; Szőlősgyörök KSE–Szabás SE; Kapostáj Zimány SE–Csokonyavisontai KSE.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Gergulás Ferenc (FC Barcs) 23 gól, 2. Tompa István (FC Barcs) 14 gól, 3. Papp László (Berzence SE) 13 gól, 4. Kiss Bálint (Inke Villtek SE) és Markos Péter (INke VGilltek SE) 12-12 gól.

A 12. forduló párosítása – negyedosztály, észak. Szombat, 15 óra: Somogybabod SE–Kapolyi SE. Vasárnap, 15 óra: Kötcse SE–Visz Dél-Balaton FC; Mernye KSE–Ádánd KSE; Nágocs SE–Balatonendrédi Haladás FC; Koppányvölgye FC–Balatonújlaki SE; Andocs Községi SE–BBSC.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Kovács Levente (Balatonendrédi Haladás FC) 21 gól, 2. Fábri István (Mernye KSE) 11 gól, 3. Bacskai Gergő Gyula (Kötcse SE) és Rácz Attila Patrik (Koppányvölgye FC) 10-10 gól, 5. Györki Róbert (Somogybabod SE) 7 gól.

A 12. forduló párosítása – negyedosztály, dél. Vasárnap, 15 óra: Lábod Medosz SE–Kaposújlaki SC; Somogyjád II.-Alsóbogát–Mezőcsokonya SE II.; Homokszentgyörgy SE–Somogyszobi VSE; Csököly ÖSE–Somogyszili SE; kaposszerdahelyi SE–Mike FC.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Tóth Szebasztián (Somogyszili SE) 17 gól, 2. Kalló Ármin János (Mike FC) 14 gól, 3. Fitos Tamás (Kaposújlaki SC) és Kiss Dávid (Mike FC) 11-11 gól, 5. Balaton Bence (Homokszentgyörgyi SE) és Farkas Richárd (Homokszentgyörgyi SE) 10-10 gól, 7. Szabó gyula (Somogyszili SE) 9 gól.

Fotó: Lang Róbert