Kézilabda

2022.03.27. 22:05

Felfalták a tigrisek az akadémistákat

Nem borult a papírforma, kikapott az újonc NEKA a legutóbbi szezonban bronzérmes Tatabánya otthonában, ahol tizenkét percig tudták tartani a lépést. A boglári fiataloknak idegenben nem igazán megy, csak a Kecskemét szerzett náluk kevesebb pontot vendégként. Ez a tatabányai vereség ráadásul már a nyolcadik nyeretlen bajnokijuk volt.

A Ligakupa elődöntőbe jutás úgy tűnik nem hozta meg a várt lendületet az újonc akadémistáknak, akik támadójátéka nem sokat javult a legutóbbi bajnoki óta, melyen a szezon leggyengébb teljesítményét nyújtva, húsz gólt szerezve kaptak ki a fürediektől, most Tatabányán már huszonkettőig jutottak, ám ez sem igazán jó teljesítmény, hisz ennél kevesebbet (22) idegenben csak Szegeden lőttek. Sótonyi edző tanítványainak ráadásul védekezése sem volt az igazi, a most kapottnál többet tizenkilenc forduló alatt csak Veszprémben (49), Szegeden (40) és hazai pályán a Gyöngyös (35) szórt nekik.

A boglári remény egy szoros(abb) találkozóra tizenkét percig tartott, amikor még döntetlenre álltak (6-6), ám a szünetig hátralévő tizennyolc percben már csak három gól (!) jött össze nekik, kétszer Temesvári egyszer pedig Krakovszki Bence tudott eredményes lenni. A szünetre ezzel el is dőlt ez a bajnoki a „tigrisek” javára.

A fordulás után Ancsin góljával azonnal tíz lett közte (19-9), innen még bejöttek hatra – Kovács három, Krakovszki Zsolt és Dely két-két, Bendicsek egy góljával – a bogláriak (23-17), ám érkezett Ancsin két és Fekete egy újabb találata (26-17), ami véget is vetett a felzárkózásnak.

A bogláriaknak egymás után ez volt a nyolcadik nyeretlen bajnokijuk, utoljára tavaly decemberben a másik újoncot, a Kecskemét tudták legyőzni saját csarnokukban. Hiba a téli felkészülés, az őszi tizenkét bajnoki alatt megszerzett élvonalbeli tapasztalat, rutin, a tavasszal mindezek ellenére sem találja a ritmust Sótonyi László együttese.

K&H férfi kézilabda liga – 19. forduló
Grundfos Tatabánya KC – Nemzeti Kézilabda Akadémia 34–23 (18–9)

Tatabánya, Multifunkcionális Sportcsarnok, 1491 néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.

Grundfos Tatabánya KC: Bartucz – Hornyák B. 1, Ancsin G. 10, Juhász Á. 7 (2), Stojnic 2, Győri M. 2, Fekete D. 3. Csere: Perényi (kapus), Fotache, Balogh Zs. 1, Ushal 1, Zdolik 4, Sunajko S. 3, Bodor, Bognár N., Tóth B. Vezetőedző: Dragan Djukic.

NEKA: Palasics – Krakovszki Zs. 2, Temesvári 3, Kovács G. 7 (5), Papp T. 1, Stranigg J., Krakovszki B. 3 (1). Csere: Aleksza (kapus), Tárnoki, Mikita B. 1, Bendicsek 2, Dely 2, Simotics 1, Kun, Kiss A. 1. Vezetőedző: Sótonyi László.

Kiállítások: 6(4) perc, ill. 4(2) perc.

Hétméteresek: 3/2(2/2), ill. 6/6(3/3).

Fotó: Hagymási Bence