Kosárlabda

2022.04.13. 20:16

A Kaposvári KK nyerte a nagy rohanást

Nyolc ponttal, 93–85-re győzte le a Kaposvári KK hazai pályán az MVM-OSE Lions együttesét szerda este a férfikosárlabda NB I./A középszakaszának harmadik fordulóban.

Molnár Gábor

Alaposan összerázódott a férfikosárlabda NB I./A középszakaszának mezőnye, a listavezető, azaz hatodik Kaposvári KK és ebben az ötösben utolsó, tizedik Szeged között mindössze győzelemnyi volt a különbség. Ezért minden egyes összecsapásnak óriási volt a tétje a legjobb nyolc közé jutásért zajló harcban, így az oroszlányi MVM-OSE Lions somogyi vendégjátékának is. Nikola Lazics betegség miatt nem lehetett ott a kispadon, Szőke Balázs meccselt helyette.

Nagy adok-kapokkal kezdődött a mérkőzés, mindkét fél a távoli dobásokban bízott; a hazaiak öt perc alatt hat, míg ellenfelük öt triplát emelt rá, s kettő-kettő volt sikeres. Martint kellett hamar lecserélni, mert begyűjtötte második hibáját, majd T. J. Price vágott be egy triplát, az egykezes zsákolása után jött is az időkérés. Csorvási lekapott egy támadólepattanót és kierőszakolt egy faultot Molnáron, s mind a két büntetőt a helyére küldte, így csapata hatpontos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Mely után kicsit beragadt a házigazda, ezért a lehető legjobbkor jött Martin floatere és Hilliard trojákja, majd ismét az amerikai irányító villant, s máris összejött a közte tíz. Ezután tanácstalanná vált támadásban a Kaposvár, az OSE ezt kihasználva faragott hátrányán, ám Hendleinéknek így is maradt hat egység a fórjukból a félidőre.

A folytatás is nagy rohanást hozott, Price vitte hátán az együttesét, ám ő egyedül kevésnek bizonyult; az oroszlányiak feljöttek két pontra, sőt ki is egyenlítettek. Ez felébresztette a kaposváriakat, akik nagyobb fordulatszámra kapcsoltak: szigorítottak védekezésükön, s gyors indítások után ismét elléptek riválisuktól. A harmadik etap slusszpoénját Hendlein szolgáltatta, aki Diggs feladását pöccintette a gyűrűbe.

A záróetapra sem hagyott alább egyik gárda lendülete sem, igaz tartotta tíz pont körüli előnyét a házigazda. Ebben elévülhetetlen érdemei voltak Csorvási Milánnak is, a magasember mindkét palánk alatt aktivizálta magát, ha kellett a lecsorgó labdákat gyűjtötte be, vagy éppen szép centermunkával ért el pontokat. A hajrában ugyan csökkent a két alakulat közötti különbség, de a Kaposvári KK győzelme már nem forgott veszélyben.

Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 93–85 (27–21, 23–23, 25–22, 18–19)

Kaposvár Aréna, x000 néző. V.: Papp P., Ádám J., Sörlei A.

Kaposvári KK: Hilliard (17/9), Plézer (-), Price (21/9), Hendlein (8/6), Martin (20). Csere: Puska (-), Ford (12/3), Csorvási (11), Krnjajski (2), Diggs (2). Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

MVM-OSE Lions: Ihring (12/6),  Carev (-), Calhoun (12/12), Burns (13), Molnár (11). Csere: Mesicek (23), Dorogi (4), Ruják (7), Mucza (-), Parrish (3), . Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása

2. perc: 3–3, 5. perc: 10–10, 7. perc 19–14, 9. perc: 23–18, 10. perc: 27–21, 13. perc: 32–25, 14. perc: 35–25, 16. perc: 38–27, 18. perc: 46–38, 20. perc: 50–44, 22. perc: 53–47, 25. perc: 59–59, 26. perc: 64–61, 28. perc: 69–61, 30. perc: 75–66, 31. perc: 79–66, 34. perc: 84–71, 36. perc: 84–73, 38. perc: 91–79, 40. perc: 93–85.