Kosárlabda

2022.04.16. 23:25

A Kecskemét nyerte az idegek harcát

Hosszabbításban szenvedett vereséget a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét otthonában a Kaposvári KK a férfikosárlabda NB I./A-csoport középszakaszának középházában.

Molnár Gábor

Fontos összecsapás várt a Kaposvári KK-ra a férfikosárlabda NB I./A középszakaszának középházában, miután a negyedik fordulóban ahhoz a Duna Aszfalt-DTKH Kecskeméthez látogatott, mely egy győzelemmel állt ellenfele mögött, a hetedik helyen. Azaz egy esetleges vendéggyőzelem esetén lépéselőnybe kerülhettek volna a somogyiak az üldözőikkel szemben. Nikola Lazics, aki betegség miatt kihagyta az Orsozlány elleni összecsapást, elfoglalhatta helyét a kispadon.

Az első negyed elején fej fej mellett haladtak a felek, aztán a hazaiak riadót fújtak és fokozatosan elléptek riválisuktól, s magabiztos nyolcpontos előnyt építettek ki a negyed végéig. A folytatásban is a házigazda célzott pontosabban, főleg távolról, hiszen míg ők hét, addig a somogyiak mindössze kétszer voltak eredményesek a triplavonalon túlról, így a kecskemétiek tizenegy egységnyi fórral vonulhattak a nagyszünetre.

A fordulás után alaposan bekezdett a Kaposvári KK, s egy 8–0-ás rohamot produkált, ezzel ismét nyílt lett a meccs, a KTE első kosarára több mint két és fél percet kellett várni. Hendlein Roland kosarával olvadt két pontra a különbség, T. J. Price duplája pedig már az egyenlítést jelentette, sőt a vezetést is átvették a vizitálók. Nagy csata alakult ki a pályán, felváltva vezettek a csapatok, Pollard közelije után aztán időt kellett kérnie Nikola Lazicsnak, hogy rendezze a sorokat. Az etapot Hilliard két kihagyott büntetője, s Dramicanin, valamint Klobucar elpuskázott hármasa zárta; így 59–56-os hazai vezetéssel indulhatott az utolsó felvonás.

Melynek elején ismét Pollard villant, majd Diggs vágott be egy trojkát, s Hilliard távolija is beesett. Óriásit küzdött mindkét együttes; az utolsó öt percnek a somogyiak minimális, kétpontos előnnyel vághattak neki. A lehető legjobbkor jött Diggs újabb távolija, melyre ki más, mint Pollard válaszolt. A hajrához közeledve tovább fokozódtak az izgalmak, foggal körömmel őrizte minimális előnyét a vendégcsapat, mely három perccel a vége előtt, Diggs tökéletes hármasa után, 74–78-ra vezetett. Hilliard ismét betalált a 6,75-ös vonal mögül, ezzel öt pontra nőtt a különbség, Pollard azonban két büntetővel közelebb lopta alakulatát. Tizenkilenc másodperccel a vége előtt (81–84) az egyenlítésért támadhatott a Kecskemét: Pollard keze nem remegett meg, a túl oldalon még volt egy lehetőség, ám Hilliard távolija célt tévesztett, ami azt jelentette, jöhet a ráadás.

A hosszabbítás is óriási küzdelmet hozott, a hirös városiak, miután kevesebbet hibáztak, minimális előnyt harcoltak ki. 16 másodperccel a vége előtt labdája volt az egalizálásért a somogyiaknak, ám Hilliard kihagyta a távolit, így a hazaik nyerték meg a meccset.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 92–89 – hosszabbítás után (21–13, 24–21, 14–22, 25–28, 8–5)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 650 néző. V.: Mészáros B., Csabai-Kaskötő B., Makrai M.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard (29/12), Milutinovics (11/3), Klobucar (18/9), Dramicsanin (14/6), Fazekas (2). Csere: Wittmann (6/3), Karahodzsics (9), Kiss D. Ivkovics (3/3), Tóth B. (-). Vezetőedző: Forray Gábor. Kipontozódott: T. J. Price (a 36. percben), Martin (a 45. percben).

Kaposvári KK: Hilliard (19/9), Plézer (1), Price (19), Hendlein (2), Martin (18). Csere: X. Ford (8/6), Diggs (18/12), Csorvási (4), Bogdán B.(-), Puska B. (-), Krnjajszki. Vezetőedző: Nikola Lazics. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.