Labdarúgás

2022.04.04. 14:12

A Lelle és a Nagyatád is simán nyert hazai pályán

A Balatoni Vasas SE nagy bravúrt vitt véghez, miután vasárnap legyőzte idegenben az ötödik helyen álló Somogysárd SE együttesét a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.

Trancsik Zsanett

Csurgói TK–Toponár SE 3–1 (0–0)
Csurgó. V.: Páhoki.
Csurgói TK: László Á. – Hantos A., Papp B., Papp M., Beke B. (Pati M. a szünetben), Takács D., Bódis G. (Orsós Gy. a 73. percben), Holoda M., Boros T. (Nagy B. a 87. percben), Keszthelyi B., Tóth Sz. Vezetőedző: Domján László.
Toponár SE: Szira G – Kovács P., Ivusza G., Szekeres D. (Vaskó Á. a 86. percben), Kabelács D. (Horváth Roland a 75. percben), Ágoston P., Muretics M. (Kőmüves M. a 73. percben), Balog B. (Kökény H. a szünetben), Ivusza T., Miklós D., Horváth Rikárdó. Vezetőedző: Keller Imre.
Gólszerzők: Holoda M. az 56. percben, Boros T. az 59. percben, Pati M. a 84. percben, illetve Horváth Rikárdó a 67. percben.
Sárga lap: Papp B. a 88. percben, Beke B. a 36. percben, Tóth Sz. az 54. percben, Pati M. a 72. percben, illetve Muretics M. a 34. percben, Ivusza T. a 26. percben, Horváth Rikárdó a 75. percben, Kökény H. a 63. percben, Horváth Roland a 87. percben.
Kiállítva: Miklós D. a 72. percben.

Balatonlelle SE– Marcali VFC 2–0 (2–0)
Balatonlelle. V.: Balikó.
Balatonlelle SE: Posza Zs. – Kelemen K., Hegedűs Gy., Körmendy K. (Buzsáki B. a szünetben és Pető T. a 67. percben), Böjte P., Fila G., Balogh B., Kovács K. (Kiss K. a 81. percben), Decsi R., Laczkó D., Neubauer M. Vezetőedző: Kenéz Szabolcs.
Marcali VFC: Horváth R. – Klotz Á. (Bíró B. a 74. percben), Garai F., Czobor D. (Balogh B. a 74. percben), Szabó D., Szántó Zs., Laki-Molnár O. (Belső M. az 59. percben), Bradics T., Balogh L., Varga B., Suchmann D. (Somogyi V. a 74. percben). Vezetőedző: Bőzsöny János.
Gólszerzők: Laczkó D. a 12. percben, Körmendy K. a 41. percben.
Sárga lap: Körmendy K. a 40. percben, Pető T. a 88. percben, Szi P. a 88. percben illetve Czobor D. a 69. percben, Szabó D. a 75 percben, Varga B. a 88. percben.
Kiállítva: Kenéz Szabolcs a 89. percben.

Nagyatádi Futball Club–Kadarkút VSK 4–1 (3–1)
Nagyatád. V.: Takács.
Nagyatádi Futball Club: Beke B. – Rituper R., Kovács K., Jerkovic M. (Vrban N. a 85. percben), Galamb D. (Juhász Á. a 85. percben), Horváth P. (Mózsi M. a 85 percben), Nikolic V. (Csikós Á. a 72. percben), Koósz Á. (Kis P. a 72. percben), Pákai G. (Fazekas Á. a 67. percben), Dekanics M., Horváth F. Vezetőedző: Papp Zoltán.
Kadarkút VSK: Strublics J. – Iván D., Simon R., Iványi B., Jakabfi M., Komáromi M. (Baranyi A. a 87. percben), Kovács K., Pandur Á., Balogh Á. (Jancsik G. a szünetben), Kovács G. (Ferenczi M. a szünetben), Németh D. (Ámon B. a 61. percben). Vezetőedző: Pandur Ádám.
Gólszerzők: Koósz Á. a 23. percben, Jerkovic M. a 28. és az 51. percben, Dekanics M. a 45. percben, illetve Balogh Á. a 4. percben.
Sárga lap: Kovács K. az 55. percben, Nikolic V. a 65. percben, Dekanics M. a 39. percben, illetve Iván D. a 37. percben, Simon R. a 79. percben, Jakabfi M. a 85. percben.
Kiállítva: Pandur Ádám a 44. percben.

Somogysárd SE.–Balatoni Vasas SE 2–3 (1–2)
Somogysárd. V.: Hegyi.
Somogysárd SE.: Buchenauer A. – Orbán R., Páger B., Baranyai D., Ellis S., Palkovics T., Nagy A., Herzsenyák Á., Nagy Z. (Házi Á. a szünetben), Zalivadnij P., Kuti R. (Halász R. a szünetben) Vezetőedző: Weimann Gábor.
Balatoni Vasas SE: Bagi B. – Szalai K., Sarkanti M. (Király D. a 87. percben), Bene Zs., Szarka L., Schütz D., Oyedeji E., Polgár B., Kálazi T. (Török D. a 82. percben), Unger P. (Bene Á. a 79. percben), Ezeagu I. Vezetőedző: Vida András.
Gólszerzők: Páger B. a 19. percben, Ellis S. a 65. percben, illetve Bene Zs. a 38. percben, Kálazi T. a 42. percben, Oyedeji E. a 71. percben.
Sárga lap: Orbán R. a 32. percben, Páger B. a 40. percben, Palkovics T. az 51. percben, illetve Sarkanti M. a 40. percben, Szarka L. az 58. percben, Oyedeji E. az 53. percben, Unger P. a 22. percben, Ezeagu I. a 65. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd SE.–Balatoni Vasas SE 0–4

Balatonkeresztúr SK– AC Nagybajom 0–1 (0–0)
Balatonkeresztúr. V.: Schell.
Balatonkeresztúr SK: Oswald D. – Keöves A. (Slezák B. a 76. percben), Bartha M., Horváth M., Gelencsér A., Papp K., Csáki R. (Bogdán T. a 62. percben), Városi G. (Müller J. a 82. percben), Nagy P., Horváth D. (Bojtor B. a 36. percben), Páli N. Vezetőedző: Páli Norbert.
AC Nagybajom: Horváth B. – Kolumbán E., Ács-Gergely G., Gergulás F., Márton A., Weimann R., Babai G., Horváth P., Simon R., Vető Á., Androsics A. Vezetőedző: Horváth Péter.
Gólszerző: Gergulás F. az 54. percben.
Sárga lap: Horváth M. a 25. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr SK–AC Nagybajom 3–1.

A Juta SE Segesd SE elleni összecsapása elmaradt, amelyet május tizenegyedikén pótolnak.

Így folytatják

A hétvégén (szombaton és vasárnap) a tizenkilencedik fordulóval folytatódnak a küzdelmek a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban. A mérkőzések 16.30 órakor kezdődnek.
Szombat: Segesd SE–Nagyatádi FC, Marcali VFC–Juta SE, Toponár SE–Balatonlelle SE, Balatoni Vasas SE–Csurgói TK, AC Nagybajom–Somogysárd SE. Vasárnap: Tabi VSC–Balatonkeresztúr SK.

Mesterlövészek

A megyei első osztály góllövőlistájának élcsoportja: 1. Nikolic Vukan (Nagyatádi FC) 19 gól, 2. Kuti Richárd (Somogysárd SE) 16 gól, 3. Bradics Tamás (Marcali VFC), Dekanics Márk (Nagyatádi FC), Holoda Martin (Csurgói TK), és Orsós Viktor Márk (Kadarkút VSK) 9-9 gól, 7. Hegedűs Gyula (Balatonlelle SE), Iván Dániel (Kadarkút VSK) Kuti Krisztián (Somogysárd SE) 8-8 gól.