Kosárlabda

2022.04.30. 20:03

Hiába a nagy hajrá, kikapott a Szegedtől a Kaposvári KK

Kikapott hazai pályán a Naturtex-SZTE-Szedeáktól a Kaposvári KK a férfikosárlabda NB I./A középszakaszának hetedik fordulójában.

Sonline

Nagyon szoros a férfikosárlabda NB I./A középháza, az első helyezett Kaposvári KK, s a kilencedik Naturtex-SZTE-Szedeák között mindössze győzelemnyi volt a különbség a hetedik forduló előtt, azaz minden egyes mérkőzésnek óriási a jelentősége a legjobb nyolc közé jutásért zajló csatában. Az „odavágót” a Szeged nyerte, így ahogy Csorvási Milán a mérkőzés előtt fogalmazott, szeretnének revánsot venni a vereségért.

A találkozó előtt köszöntötték a Kaposvári KK U20-as együttesét, mely óriási bravúrt vitt véghez azzal, hogy a negyedik helyen végzett a Morgen Ferdinánd Emléktornán, hiszen. A játékosok teljesítményét vastapssal köszönték meg a szurkolók.

Villámrajtot vettek a vendégek; még három perc sem telet el, amikor Nikola Lazicsnak már időt kellett kérnie, hiszen 2–12 állt az eredményjelzőn. Hilliard egy alapvonali bedobást pattintott az ellenfél hátára, melyből könnyű ziccert dobhatott, ráadásul egy faultot is kiharcolt. Nem találta a ritmust a házigazda; támadásban rendre elpuskázta a lehetőségeiket és a védekezéssel is hadilábon állt. Az alföldiek pedig köszönték szépen, és éltek a lehetőséggel: a negyed végére tizenkét pontos előnyt építettek ki.

A folytatásban is – mindkét palánk alatt – rengeteg hiba csúszott a somogyiak játékába; Martin például a 15. percben szerezte első kosarát, pedig előtte is volt rá bőven lehetősége. A triplák sem mentek: hat kísérletből egy sem ért célt. Plézer törte meg a rossz sorozatot, de Alston rögtön egy duplával válaszolt. Keller Iván kétszer is beköszönt kintről, mely után már közte 22 volt. Az első félidőben szerzett 36 egység annyira nem volt rossz a házigazdától, viszont az ötvenöt kapott nagyon sok.

A fordulás után is tartotta fórját a Szedeák, hiába próbáltat meg mindent Martinék, egyszerűen nem tudták elkapni azt a bizonyos fonalat. A nézők is ráéreztek, segítségre van szüksége a csapatuknak és fergeteges buzdításba kezdtek. Krnjajski talált be távolról és a lehető legjobbkor jött Diggs három értékesített büntetője, hiszen újra látótávolságba kerültek a szegediek. Hendlein távolijával lépett újra tízen belülre a Kaposvár, ám Persons deszkás trojkája zárta le a harmadik etapot.

Foggal, körömmel küzdöttek a hazaiak, de mindig becsúszott egy-egy hiba, ami megakasztotta a felzárkózást. Nagy rohanásba kezdett a vendéglátó, mely mindent egy lapra tett fel, ám a sok elrontott dobás és a védekezésben elkövetett figyelmetlenségek miatt nem tudott tovább faragni hátrányán, ráadásul Wayne Martin kipontozódott. Két perccel a vége előtt aztán X. Ford egy 2+1-es akcióval visszahozta a reményeket, T. J. Price ziccere után már csak öt volt közte. Ennél közelebb azonban már nem jutott a Kaposvári KK ellenfeléhez, sőt..., így egy nagyon fontos meccset veszített el, ráadásul hazai pályán.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 88–96 (16–28, 19–27, 26–19, 26–22)
Kaposvár Aréna. V.: Praksch, Nagy V., Fodor A.

Kaposvári KK: Hilliard (15), Plézer (3/3), Price (18/3), Hendlein (7/3), Martin (15). Csere: X. Ford (14), Diggs (6/3), Csorvási (2), Krnjajski (7/3). Vezetőedző Nikola Lazics. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (14/9), Cook (19/6), Szatmári Zs. (-), Bognár K. (12/3), Alston (30/3). Csere: Davis (11/3),  Keller I. (6/6), Polányi K. (4), Filipovics (-), Mayer A. (-),  Kerpel-Fronius B. (-). Vezetőedző: Simándi Árpád. Edző: Kiss Zsolt.

Kipontozódott: Martin a 38. percben.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–5, 4. perc: 2–12, 7. perc: 10–22, 10. perc: 16–28, 12. perc: 18–28, 15. perc: 24–35, 18. perc: 29–42, 19. perc: 29–51, 22. perc: 39–60, 26. perc: 46–66, 28. perc: 57–69, 30. perc: 62–74, 32.l perc: 64–79, 34. perc: 68–81, 36. perc: 73–83, 38. perc: 81–88, 40. perc: 88–96.