Kosárlabda

2022.04.20. 20:25

Idegenben ütötte ki a Debrecent a Kaposvári KK

A vártánál sokkal könnyebben, 28 pontos különbséggel nyert a DEAC-Tungsram otthonában a Kaposvári KK a férfikosárlabda NB I./A középszakaszának középházában.

Sonline

Egyik csapatnak sem volt sok ideje a regenerálódásra, hiszen a középszakaszban, szerda, szombat ritmusban rendezték a mérkőzéseket. A vendég Kaposvári KK feledtette volna a Kecskeméten elszenvedett  vereséget, míg a DEAC-Tungsram azért hajtott, hogy életben tartsa a legjobb nyolc közé jutási reményeit.

Nagy rohanással kezdődött a mérkőzés, mindkét fél inkább a támadásokra koncentrált, a védekezésbe pedig több hiba csúszott, melyet faultokkal kompenzáltak a játékosok. Az első negyed, melyet két ponttal nyertek meg a kaposváriak, a hazaiaknál Askáról, míg a túloldalon Martinról és Hilliardról szólt, igaz Csorvási Hendleinnek kiosztott asszisztja is élményszámba ment.

A folytatásban Diggs zsinórban tíz egységet tett a közösbe, de a hajdúságiak Dzeletovics vezérletével nem engedték, hogy túlzottan ellépjen riválisuk. A játékvezetők elég fura felfogásban vezették a mérkőzést a mezőnyben a legkisebb kontaktot is lefújták, ám a palánkok alatt mehetett a harc. T. J. Price döcögős triplájára Aska – aki a félidőt tizenöt ponttal zárta – zsákolással felelt. Az etap hajrájában kicsit közelebb lopózott ugyan a DEAC, de így is a somogyiak vonulhattak nyugodtabban a nagyszünetre.

A fordulás után több mint két percig nem találtak be a kaposváriak, de szerencséjükre a Debrecen sem célzott túl pontosan. Hilliard 2+1-es akcióval törte meg a kosárcsendet, majd egy hármast is bevágott, amivel tíz egységre nőtt a két együttes közötti különbség, Diggs ziccere után aztán időt kért Berényi Sándor. Ám ez sem hozta meg az áttörést, a kinti dobásokat erőltette a DEAC, kevés sikerrel, csak azért nem lett – egyelőre –tetemes a hátránya, mert Hilliardék sok támadást elszórakoztak. Az etapot Diggs három büntetője és közelije zárta, amivel 18 egységre nőtt a csapatok közötti különbség.

Az utolsó felvonásban is azt történt a pályán, amit kék-fehérek akartak, úgy tűnt, mintha a hazaiak feladták volna a mérkőzést. Berényi Sándor sorra küldte pályára a fiatalokat, a szakadék pedig egyre csak mélyült, s a Kaposvári KK a vártánál sokkal könnyebben zsebelte be újabb győzelmét.

DEAC-Tungsram–Kaposvári KK 65–93 (22–24, 17–21, 10–22, 16–26)
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 500 néző. V.: Kapitány G., Tóth C., Györfy R.

DEAC-Tungsram: Hagins (1), Polyák (3/3), Drenovac (6), Kovács (9/3), Aska (19). Cserék: Thames (2), Valerio-Bodon (3), Dzeletovics (16/6), Kerpel-Fronius (4), Neuwirth (-), Balázsi (2), Gáspár (-). Vezetőedző: Berényi Sándor.
Kaposvári KK: Hilliard (20/3), Plézer (2), Price (15/3), Hendlein (2), Martin (16). Csere: Csorvási (4), Diggs (18/6), Krnjajski (3/3), X. Ford (13/3), Puska B. (-), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 3–4, 4. perc: 10–8, 6. perc: 14–10, ,7. perc: 16–16,  10. perc: 22–24, 12. perc: 24–29, 14. perc: 28–34, 16. perc: 32–36, 18. perc: 34–41, 20. perc: 39–45, 22. perc: 41–45, .24. perc: 41–53, 29. perc: 47–60, 30. perc: 49–67, 32. perc: 51–69, 34. perc: 56–76, 36. perc: 60–85, 38. perc: 60–91, 40. perc: 65–93.