Kézilabda

2022.04.28. 19:10

Komoly feladat előtt a NEKA, a Fradi érkezik Boglárra

A Ligakupa "kalandot" követően újra bajnoki mérkőzést játszik a NEKA, mely a tabellán ötödik, idén idegenben még nyeretlen Ferencvárost fogadja pénteken 18:00 órakor a K&H férfi kézilabda liga 22. fordulójában. A találkozóra a belépés ingyenes!

A balatoniak elvesztették a Ligakupa párharcot a HE-DO B. Braun Gyöngyössel szemben (56–54), annak ellenére sem jutottak a döntőbe, hogy a visszavágó tizenkettedik percében három, összesítésben pedig már hétgólos előnyben voltak. Eközben a zöld–fehérek programja a háromhetes bajnoki szünetben némileg lazább volt; rövid regenerálódás után edzésekkel, illetve egy Dabas ellen tizennéggyel (39–25) megnyert felkészülési találkozóval hangoltak a NEKA ellen. A Ligakupára visszatérve elmondható, hogy nagyon kellett volna a sikerélmény Sótonyi László tanítványainak, hisz tavaly december negyedike óta nem győztek bajnokin, már tízmeccses nyeretlenségi szériában vannak! Egerben elcsíptek egy döntetlent, sőt, legutóbb Komlón is közel álltak a pontszerzéshez, ám az utolsó másodpercekben kikaptak. Izgulniuk persze nem kell, hisz már ősszel bebiztosították az első osztályú tagságot, az akkor begyűjtött tizenkét ponttal. Az persze más kérdés, hogy sokan nem ilyen tavaszra számítottak Temesváriéktól.

Ez a Fradi elleni összecsapás sem kecsegtet győzelmi esélyekkel, még akkor sem, ha idegenben idén nem vitézkednek a fővárosiak; utoljára tavaly decemberben nyertek Balatonfüreden. Ezt követően öt – négy bajnoki és egy Magyar Kupa – vereség jött, a Telekom Veszprém és a bajnok Pick Szeged otthonában ki lehet kapni, azonban a Sport36–Komló (33–31) és a Schieszl-Budakalász Kézilabda Zrt. (30–29) vendégeként is elbuktak. Nagy kérdés még, hogy a háromhetes bajnoki szünetről milyen formában térnek vissza Horváth Attila tanítványai, akik közt ott van a huszonhét éves, boglári kötődésű Bujdosó Bendegúz, aki mondhatni hazajön erre a találkozóra. Hat éve, 2016-ban a PLER-től igazolt a népligetiekhez, a válogatottban két éve debütáló jobbszélső ebben a szezonba húsz bajnokin nyolcvanhat gólt szerzett, ebből hetvennyolcat akcióból, amivel második a házi góllóvőlistán Nagy Bence mögött, akinek kikapcsolása kulcskérdés a végeredmény szempontjából. Bujdosó mellett a huszonegy éves Győri Kristófnak – a válogatott Győri Mátyás testvérének – is van boglári érdekeltsége, hisz a kapus az akadémia diákja volt, onnan igazolt 2019 nyarán a zöld–fehérekhez.

" – Mi fiatalok nagyon várjuk ezt a mérkőzést, hisz sok válogatott csapattárs van a NEKA-ban, úgyhogy ez egy pikáns találkozó, nekünk különösen, hisz a nagy részükkel együtt nőttünk fel – mondta a tizenkilenc éves szélső, Imre Bence, aki kemény, futós, gyors mérkőzésre számít.

Az ősszel a Népligetben Bujdósóék nyerték a párharcot (32–28), akik húsz perc után már hatgólos előnyben voltak, ami meghatározta a végeredményt. A balatoniaktól ezúttal jobb kezdés kell, a dolgukat pedig tovább nehezíti, hogy az ott pályára lépő együttesből kilenc gól hiányozni fog, Draskovics ugyanis visszaigazolt Balatonfüredre, Kovács Gergő elülső keresztszalagja pedig április elején, a Csurgói KK otthonában lejátszott bajnokin elszakadt, a góllövőlista ötödik helyén álló irányítót csütörtökön délelőtt megoperálták.